Kodėl jau geriau jokio sodo negu perkrautas

Kai galvojate, ką naudingo galėtumėte nupirkti dėl savo sodo, jau geriau pirmiausia įsigykite naudingą sodo techniką, pvz., https://parkutechnika.lt/krumapjoves, o tik po to pirkinėkite visokius sodo nykštukus (nors geriausia būtų apsieiti be jų). Perkrautas sodas – jau geriau jokio sodo. Kodėl? Šiek tiek apie tai pakalbėkime, apie ką galbūt nedrįstate pasakyti savo mamai ar močiutei, turinčiai tikrai perkrautą sodą…

Netvarka priešais jus – netvarka galvoje

Graži alėjaTaip, kaip akumuliatorinės gyvatvorių žirklės gali apkarpyti į visišką chaosą pavirtusius krūmus, taip lygiai tvarka gali atsirasti ir jūsų galvoje. Jeigu mes vaikštome po sodą, kuriame užžėlusi veja, apaugę krūmai, išsikeroję medžiai, kažkur tankumyne primėtyta daiktų – turime ne tokį sodą, kokio iš tikrųjų norime. Vadinasi, tokiame sode gali būti netvarka, kuri mums bus nemaloni. Negalime tiesiog nusiraminti ir pažiūrėti į žalią žolę, atsigauti. Tai sukelia netvarką ir mūsų galvoje, mūsų mintyse. Gamta yra tas dalykas, kuris mus turi džiuginti. Čia turime nusiraminti, atsipalaiduoti. Kuomet matome tik prastus rezultatus, visišką netvarką – negalime išvis būti laimingi. Pastebime tą netvarką ir nervinamės, ir mūsų mintys ima pintis. O juk visai ne to trokštame iš pasibuvimo sode, natūralioje aplinkoje. Tad tam, kad nuramintume savo dvasią, turime siekti tvarkos ir balanso.

Darbo daug, vietos mažai

Dar vienas akcentas – tai daug darbo ir mažai vietos. Įsivaizduokite, turite standartinį 6 arų sklypą soduose. Visą apkraunate suoliukais, gėlynais, šiltnamiais, pavėsinėmis… Galiausiai turite labai daug darbo, kad visa tai prižiūrėtumėte, o vietos, kur galėtumėte tiesiog žalumoje pasitiesti pledą ir pagulėti – nebėra. Tad darbo gali būti per daug, o vietos per mažai. Kam taip daryti? Neverta. Geriau tiesiog susitvarkykite gražiai aplinką, nusipjaukite žolę, kur nors patvoryje vieną kitą gėlę užsėkite, ir to užteks.

Nepatiriate malonumo, kurį turėtų suteikti gamta

Jeigu jūsų sodas asocijuojasi tik su nesibaigiančiais darbais (nes reikia ir keturis skirtingus gėlynus prižiūrėti, ir šiltnamį, ir tą, ir aną), tuomet jūs nepailsite gamtoje. Gamtoje nereikia jokių priedų – ji graži ir tiek. Todėl joje turite ilsėtis, o ne nuo ryto iki vakaro dirbti. Tam, kad ir tas darbas būtų trumpesnis ir efektyvesnis, yra netgi sukurta nemažai puikios sodo technikos: krūmapjovių, žoliapjovių, ir ko tik nori. Be to, jeigu užkraunate nereikalingus darbus šeimos nariams, namuose gali atsirasti konfliktų, nes niekas nesupras, kodėl jūs norite į senas padangas pasodinti bijūnus, o šeimos nariai yra priverčiami dirbti darbus, kad tai būtų padaryta.

480
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *