Ko reikia, norint turėti sveiką ir gražią šypseną?

Visi norime turėti sveiką ir gražią šypseną, tačiau tam, kad ji tokia ir būtų, reikės daugybės įvairių dalykų. Taigi, pats metas, pakalbėti apie tai, ko reikia mus visiems, kad šypsena būtų sveika ir graži.

Tinkama dantų priežiūra

Tinkama burnos higiena ir dantų priežiūra labai svarbi norint išlaikyti gerą burnos sveikatą ir visą organizmo sveikatą. Štai keletas priežasčių, kodėl svarbu tinkamai prižiūrėti dantis:

1. Išvengiama dantų gedimo ir skausmo. Reguliarus dantų valymas ir priežiūra padeda išvengti dantų pažeidimų, karieso ir kitų dantų ligų, kurios gali sukelti skausmą ir diskomfortą.

2. Išvengiama blogo kvapo iš burnos ertmės. Nevalytos dantenos ir dantys gali tapti bakterijų sankaupomis, kurios sukelia blogą kvapą iš burnos ertmės (halitozę).

3. Išsaugoma estetinė šypsenos išvaizda. Tinkama dantų priežiūra padeda išlaikyti baltą ir sveiką dantų emalį bei išvengti dantų geltonumo ar dėmių atsiradimo.

4. Išvengiama rimtesnių sveikatos problemų atsiradimo. Tyrimai rodo, kad bloga burnos higiena ir dantų priežiūra gali būti susijusi su kitomis sveikatos problemomis, tokiomis kaip širdies ligos, diabetas, osteoporozė ir kt.

5. Užkertamas kelias brangiems ir skausmingiems gydymams. Prevencinės priežiūros priemonės, tokios kaip reguliarus stomatologo vizitas, dantų valymas ir tinkama higiena, padeda išvengti brangių ir skausmingų dantų gydymo procedūrų ateityje.

Todėl svarbu rūpintis savo dantimis, laikytis tinkamų burnos higienos įpročių, reguliariai lankytis pas stomatologą bei rūpintis bendra sveikata.

Sos Klinika Vilniuje

Nereikia pamiršti ir tinkamos mitybos

Norint išlaikyti sveikus dantis, svarbu į savo mitybą įtraukti šiuos maisto produktus:

1. Kruopos ir ankštiniai augalai: šie maisto produktai yra turtingi skaidulomis, kurios padeda valyti dantų paviršių ir mažina bakterijų kiekį burnoje.

2. Riešutai ir sėklos: šie produktai yra turtingi kalcio ir antioksidantais, kurie padeda išlaikyti dantų audinius sveikus.

3. Žaliosios daržovės ir vaisiai: šie maisto produktai yra turtingi vitaminais ir mineralais, jie yra svarbūs dantų ir dantenų sveikatai, taip pat jie padeda valyti dantis ir mažina blogų kvapų sukūrimą burnoje.

4. Juodoji ar žalias arbata: šios arbatos veikia kaip natūrali antibakterinė priemonė, kuri padeda kovoti su bakterijomis burnoje ir sumažina dantų įtrūkimų bei ėduonies riziką.

5. Vanduo: vanduo yra geriausias gėrimas dantims, nes jis padeda plauti likučius ir atsikratyti likusių maisto dalelių burnoje.

Gali prireikti ir dantų tiesinimo

Gražiai šypsenai sukurti gali būti reikalingas ir dantų tiesinimas kapomis. Kreipkitės į specialistus, kad jie įvertintų, ar jus yra reikalingas dantų tiesinimas kapomis.

667
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *