Mėnesio archyvas: 2016 m. balandžio mėn.

Planuojamtiems kūdikį svarbu išsitirti

Visi tėveliai, kuriems teko laimė planuoti kūdikį, žino, kad tiek planuojant, tiek mamytei jau nešiojant mažylį pilvelyje, reikalingas tam tikras pasiruošimas. Savaiminis nestumo nutraukimas įvyksta, esant tam tikroms komplikacijoms, apie kurias žinant iš anksto, dar būtų galima išvengti nelaimės. Kartais, neužkirtus kelio tam tikriems veiksniams, atsiranda didelė apsigimimų tikimybė, dėl kurių tėvai nėštumą nutraukti ryžtasi patys. Straipsnelyje pateiksime informaciją, kurią turi žinoti visi vaikelį planuojantys ir jo belaukiantys tėveliai.

Kokie tyrimai reikalingi prieš nėštumą?

NMCJeigu jums teko galimybė patiems planuoti naują gyvybę – tai galima vadinti gana nemaža prabanga. Kodėl? Tėveliams daug lengviau, kai vaikelis į pasaulį ateina šiems esant pasiruošus. Ko gero, taip lengviau ir pačiam vaikeliui. Į pasiruošimą turėtų būti įtraukta nemažai dalykų. Visų pima, abu tėvai turi vienodai mažylio norėti. Visų antra, reikalingas pakankams finansinis pagrindas. O galiausiai ir bene svarbiausiai – abu tėveliai turi pasirūpinti savo sveikata. Nuo ko pradėti? Pirmiausia tiek būsima mama, tiek tėvelis turėtų atsisakyti rūkymo bei alkoholio. Moteris turėtų pradėti vartoti folio rūgšties preparatus, kurie apsaugoja būsimo kūdikio nervinį vamzdelį be patalogijų. Labai svarbu vengti streso. Čia turima omenyje ne tik darbe patiriamą stresą, stresą dėl artimųjų, bet stresą, kurį dėl pernelyg didelio laukimo jaudulio patys sau sukelia tėveliai. Specialistai pataria, kad apie planus geriausia niekam nesakyti iš anksto, o pasidžiaugti su kitais tik tuomet, kai jau žinoma dėl įsčiose esančio kūdikio. Kodėl? Atsakymas paprastas. Nenuilstamas klausinėjimas ir kitų smalsavimas porai, kuriai nepavyksta pastoti, gali kelti stresą ir dar labiau atitolinti pastojimo procesą. Kitas svarbus žingsnis – pasidaryti svarbius sveikatos tyrimus. Moterims visada būtina pasidaryti bendrąjį kraujo tyrimą ir užtikrinti, kad būtų pakankamo lygo hemoglobino kiekis kraujyje. Jeigu šis yra mažiau normos, organizmas gali būti nepajėgus vaikelio išnešioti. Gali atsirasti rimti apsigimimai arba gali kilti pavojus kūdikio gyvybei, dėl ko, pačiais kraštutiniais atvėjais, yra atliekamas nestumo nutraukimas. Kitas svarbus tyrimas, kurį turi atlikti mama planuojanti tapti moteris – šlapimo tyrimas bei įsitikinti, ar organizmas yra pakankamai atsparus raudoniukei. Jei moteris persirgus raudoniuke – nėra ko bijoti. Taip pat, jei vaikystėje moteris skiepyta nuo raudoniukės – antikūnių kiekis kraujyje taip pat turi būti pakankamas. Tačiau, jeigu atrandama, kad antikūnių kiekis organizme mažas, svarbu pasisiepyti, tada luktelti kol skiepas organizme bus priimtas ir tik po kelių mėnesių pradėti intensyviai planuoti. Galų galiausiai abiem tėveliams labai svarbus – tyrimas, kurio metu ištiriamos lytiškai plintančios ligos. Jei tėvai yra tokių ligų nešiotojai, per kraują jos stipriai gali pakenkti ir būsimam mažyliui.

Vaidos ir Povilo istorija

Skaityti straipsnį “Planuojamtiems kūdikį svarbu išsitirti” »

Majavi – ne tik vieta pavalgyti

Restoranas Majavi – bene puikiausia vieta Vilniuje, kur galima skaniai pavalgyti, praleisti laiką su šeima. Čia organizuojami privatūs įmonės vakarėliai, gimtadieniai, vestuvės, taip pat tai viena iš patogiausių vietų kur ruošiami gedulingi pietūs Vilniuje. Sostinė gali pasiūlyti didelę įvairovę restoranų, barų, kavinių, naktinių klubų, tačiau tokių universalių kavinių ir restoranų, kuriose galima būtų išsinuomoti sales įvairaus tipo renginiams, smarkiai nepatuštinant kišenės nėra daug. Naujamietyje Ševčenkos gatvėje esantis, Azijos dvasia dvelkiantis restoranas Majavi – kaip tik toks. Čia skrandžius pamalonins ir atėjusieji dienos pietų, ir susirinkę pavakaroti. Siūlomas platus azijietiškų patiekų-sushi asortimentas, tai pat daugybė sriubų, salotų ir karštųjų patiekalų. Patogi lokacija miesto sentre tik patikina, kad šią vietą visada rasite nesunkiai. Jeigu organizuojate banketą ar furšetą su didžiuliu švedišku stalu, gausybe užkandėlių ir norite ištaigingai atrodančio apipavidalinimo – Majavi virtuvės ir salės specialistai padės jums pasiekti geriausią rezultatą.

Geriausi atsiliepimai apie Majavi

MajaviMilda iš Vilniaus save jau gali vadinti nuolatine restorano Majavi kliente. Ševčenkos g. savo ofisą turinti ir su kolegomis dienos pietų ateinanti moteris, niekada neatsispiria nepaprasto skonio sushiams bei sriuboms. „Labai šaunu, kad gali rinkinį draugams pasiimti, pasiimti maisto išsinešimui, o ir aplinka čia šauni…čia ne toks „kabokėlis“, kur ant kiekvieno stalo dirbtines geles…Aišku, nieko prieš jas neturiu, tačiau reikia skoningai parinkti“- samprotauja Milda. Majavi virtuvės patiekalai Mildai taip patinka, kad čia ji vedasi iš Kauno atvykstančius tėvus nei brolio šeimyną. Prieš porą menesių moteris čia rengė savo gimimo dienos šventę. „Furšetus ir banketus čia surengti yra tikrai labai patogu. Restoranas turi salių, talpinančių nuo penkiasdešimties iki septyniasdešimties žmonių, kurie ne tik be vargo susėda, bet ir pašokti nesigrūsdami gali“- pasakoja Milda, rekomendavusi ir savo broliui čia rengti vestuvių vakarinę dalį. Moterį žavi ir tai, kad skirtingai nei kitos maitinimo įstaigos, rengiančios privačius vakarus, furšetus ir banketus, Majavi siūlo įvairesnę, egzotiškesnę virtuvę, o ne tik visur taip įprastus vištienos ar kiaulienos kepsnius su sūriu, bulvių koše ir tarkuotų morkų salotomis. Štai jos Majavi restorane rengtame gimtadienio vakarėlyje svečiams buvo patiekiama žiedinių kopūstų sriuba su pievagrybiais (norintieji galėjo pasirinkti trintų burokėlių sriubą), užkandžiai buvo kasadilijos su krevečių įdaru, o antruosius patiekalus svečiai galėjo pasirinkti iš kelių variantų: pirmasis – Grill lašišos didkepsnis su bulvių brokolių suflė, o antrasis – anties krūtinėlės kepsnys su karamelėje keptu obuoliu. Desertui, tuo tarpu, svečiai skanavo keptus bananus su prancūziškais blyneliais ir karamele bei trijų ledų asorti su vaisiais ir šokoladu. „Majavi restorano siūlomas meniu toks, kuris ir alsuoja prabanga, tačiau ir tinkantis klasikinį, tradicinį skonį mėgstantiems žmonėms, o porcijos sočios ir tobulai gražiai pateiktos“- giria restoraną Milda.

Majavi- ir susikaupimo valandai

Skaityti straipsnį “Majavi – ne tik vieta pavalgyti” »

Kasimo darbai – sudėtingas ir atsakingas procesas

Turbūt daug kam nekyla abejonių, kad pastatyti namą – nelengvas procesas, kurio įgyvendinimui neužtenka tik didelio noro ir pasiryžimo. Būtent pamatai – kiekvieno būsto dalis, nuo kurios ne tik prasideda statybos, bet kuri nulemia pastato stabilumą, tvirtumą, lygumą, turi įtakos drėgmės ir temperatūros balansui viduje. Būtent todėl, prieš tai, kai pradedami kasimo darbai, svarbu atlikti išsamius tyrimus, įsivertinti ir su gerais specialistais parengti norimą projektą, ištirti grunto kokybę. Projektui parengti reikalingi išsamūs tyrimų rezultatai, todėl svarbu sukaupti tinkamą informacijos kiekį, kad nebūtų padaryta esminių klaidų. Juk prie pamato niekada nesugrįšite, nebent tik apšiltinimo darbams.

Kasimo darbus patikėkite specialistams

Atliekame kasimo darbusUAB „Autokajuta“ jau daugybę metų dirba ir neišmatuojamą patirtį kraunasi atlikdama žemės kasimo ir gręžimo darbus. Bendrovė visada pasiruošusi pateikti optimaliausią sprendimą klientams ir apgalvotą jo įgyvendinimą. Įmonės teikiamos paslaugos – ekskavatorių paslaugos su operatoriumi, polių gręžimas pamatams su įvairiausiais grąžtais, polių gręžimas pamatams su apsauginiais vamzdžiais, pamatų ir gręžinių įrengimas, pamatų šiltinimas ir hidroizoliacija, kelių ir aikštelių įrengimas, jų paruošimas asfaltavimo ir betonavimo procesams, vandentiekių ir nuotekų ertmių montavimas, tvenkinių kasimas bei savivarčio paslaugos. Turint omenyje, kad tokie darbai yra pats didžiausias pamatas toliau vystomiems namo statybos projektams, bendrovė pasiruošusi darbus atlikti kokybiškai, apgalvotai ir užtikrinti ilgalaikį bendradarbiavimą su klientais ir prie tų pačių projektų dirbančiais partneriais (kitomis statybų bendrovėmis). Svarbu, kad, reikalui esant, bendradarbiavimas tęstųsi ir toliau. Specialistų tikslas, kad klientas nedvejodamas konsultuotųsi su jų bendrove ir ateityje, o nesirinktų konkurentų paslaugų. Kita kasimo darbais, inžinerinių tinklų projektais užsiimanti bendrovė LZT siekia to paties. Bendrovės teikiamų paslaugų laukas taip pat apima lietaus sistemų projektavimo bei įrengimo darbus, kanalizacijos, rezervuarų montavimą, bendrovė dirba su naftos ir tepalų gaudyklėmis, klientams siūlo statybinės technikos nuomą. Darbai, kurių metu kasama, dažniausiai apima augalinio sluoksnio nuėmimą, kartais kelmų, medžių, sumedėjusiio žemės sluoksnio nuėmimą. Darbų metu dažnai šalinamos senos sisremos bei vamzdynai. Kasimo darbai yra būtini, kada planuojami lieti pamatai, tiesiami inžineriniai tinklai ar nutekėjimo nutekėjimo sistemos. Tokie darbai reikalauja kantrybės, susitaikymo, kad kurį laiką teks dorotis su triukšmu, dulkėmis. Tai ypač svarbu kaimynams, kurie gyvena netoliese kasinėjamo sklypo. Būtent todėl bet kuri tokius darbus atliekanti įmonė turi būti suinteresuota dirbti sklandžiai, suplanuoti kruopštų darbų paskirstymą bei stengtis daryti viską, kad gyventojai patirtų kuo mažiau nepatogumų. Čia į pagalbą pasitelkiama moderni technika, reikalui esant, nutiesiami papildomi laikini keliai, takeliai bei apvažiavimai. LZT užrtikrina, kad visi darbai bus atliekami pagal planą. Prieš vykdant įvairius kasimo darbus pas klientą atvyksta specialistai, kad būtų aiškiai nubrėžtas minėtasis planas, kurio viso proceso metu, atsižvelgiant į aplinkybes, bus laikomasi. Svarbu, kad planas būtų patvirtinamas abiejų pusių, kadangi jau vykdant darbus klientams daržnai kyla įtarimų, kad vykdytijai kažką daro netaip, rezultatas jų netenkina ir panašiai. Tokiu atveju pakanka aboems pusėms dar kartą pažvelgti į patvirtintą planą, kad būtų įsitikinta darbų kokybe.Toks abiejų pusių patvirtinimas yra reikalingas ir tada, jei užsakovas nebūna patenkintas galutiniu rezultatu ir nesutinka priimti darbų.

Nuo ko priklauso kasimo darbų kaina

Skaityti straipsnį “Kasimo darbai – sudėtingas ir atsakingas procesas” »

Profesionalūs stilistai – nuo šukuosenos iki madingų drabužių

Kartais pakanka pakeisti šukuoseną, kad gyvenimas būtų nušviestas kitomis spalvomis. Sukuosenos ir jų tendencijos keičiasi labai greitai, mados grįžta, įgavusios naujų atspalvių. Tačiau vien susirasti norimą šukuosenos modelį nepakanka. Reikia savo plaukus patikėti geram, savo darbą puikiai išmanančiam ir fantazijos nestokojančiam stilistui. Būtent tokie yra grožio salone Greenas dirbantys kirpėjai stilistai, kurių rankų ir žirklių pagalba gimsta gražiausios moteriškos ir vyriškos šukuosenos.

Greenas – grožio salonas, išlaisvinantis jūsų grožį

Stilistų patarimaiVilniaus centre įsikūręs šviesus, jaukus, hipsteriška dvasia dvelkiantis grožio salonas, kuriame savo klasišką darbą demonstruoja jaunatviški kirpėjai, stilistai bei visažistai, sparčiai plečia savo klientų ratą. Salone daromos madingiausios moteriškos ir vyriškos šukuosenos, atliekamos plaukų dažymo, spalvos nuėmimo procedūros, plauko gydymas keratinu ir kitomis gydomosiomis, plauką puoselėjančiomis priemonėmis, atliekami sudėtingiausio tipo kirpimai bei proginiai šukavimai. Čia taip pat dirba profesionalūs visažistai, ne tik gebantys pabrėžti jūsų natūralų grožį, bet ir į dienos šviesą iškelti labiausiai viliojančius jūsų bruožus. Salonas taip pat organizuoja profesionalius makiažo sau kursus, kurių metu kiekviena moteris ar mergina išmoksta paryškinti savo natūralų grožį ir parinkti tinkamiausią makiažą tiek kasdieninei veiklai, tiek ypatingiems vakarams. Besiruošiančios ypatingam vakarui ar kitai svarbiai progai iš salono Greenas gali išeiti ne tik su įspūdingu makiažu, bet be abejonės sulaukia pagyrų dėl specialistų padarytos proginės šukuosenos. Internetinėje salono svetainėje yra sukurta platforma paslaugų rezervacijoms, taigi, pamažu artėjant tikrajam pavasariui, nedelskite, rezervuokitės savp apsilankymą ir suteikite galimybę sau sublizgėti. Greenas savo klientus džiugina ir patraukliu informaciniu blogu, kuriame pateikiamos naujausios moterų ir vyrų šukuosenų, makiažo tendencijos, naujienos kosmetikos ir plaukų priežiūros priemonių rinkoje, keliami naudingi patarimai, aprašomi grožiui aktualūs renginiai, įvykiai,stiliaus pavyzdžiai ir įkvepiančios idėjos. Greenas blogas skatina puoselėti savo grožį, skirti laiko sau, išmokti naudingų ritualų, puoselėjančių ne tik plaukų grožį, bet ir atgaivinančių sielą. Neseniai išleista Greenas plaukų priežiūros linija, praturtinta alyvuogių aliejaus ekstraktais bei D-pantenoliu, tinka įvairaus tipo plaukams, ypač gerai apsaugo odą nuo išsausėjimo, pleiskanojimo. Tai ekologiški, maloniai kvepiantys produktai, apie kuriuos taip pat plačiau galite pasiskaityti salono Greenas naujienų puslapyje.

Atella stilingi drabužiai moterims

Skaityti straipsnį “Profesionalūs stilistai – nuo šukuosenos iki madingų drabužių” »