Mėnesio archyvas: 2013 m. gruodžio mėn.

Paskola – kaip ją gauti kuo greičiau?

Dažnam žmogui bent kartą gyvenime prireikia pinigų, kuriuos norėtųsi pasiskolinti kuo greičiau. Niekam ne paslaptis, kad bankuose paskola suteikiam gana negreitai, taigi, tenka pasukti galvą, iš kur pinigų gauti per trumpesnį laiką. Šiandien tai yra įmanoma, nes kreditų bendrovės siūlo pasiskolinti internetu ir visai nemažas pinigų sumas.

paskolaKokia maksimali paskolos suma skolinantis internetu? Maksimali suma gali būti net 10 000 litų, kuriuos galite įsipareigoti grąžinti per metus arba dvejus. Tokios pinigų sumos kartais prireikia, norint įsteigti savo įmonę (reikalingas tokio dydžio įstatinis kapitalas).

Kokia minimali paskolos suma? Jei pritrūksta pinigų iki algos, galite pasiskolinti ir mažesnę pinigų sumą. Minimalus paskolos dydis – 150 litų, kurie gali būti grąžinami per vieną mėnesį arba per du.

Kam gali būti suteikiama paskola internetu? Pilnamečiams asmenims, kurie gauna pastovias pajamas ir neturi pradelstų mokėjimų praeityje.

Skaityti straipsnį “Paskola – kaip ją gauti kuo greičiau?” »

Šiltnamiai nemiega ištisus metus

O tiksliau – įdarbina tuos, kurie užsiima daržininkyste. Šiltnamiai yra klasifikuojami ne tik pagal savo formą ar jų konstrukcijoms naudotas medžiagas. Jie gali būti skirstomi ir pagal veiklos periodus, tai yra metų laikus, kada juose „verda“ pagrindiniai darbai. Mums įprasti „pavasario – vasaros“ šiltnamiai, apie kuriuos būtent ir kalbėsime (tiksliau – apie tai, kokie darbai laukia daržininkų), tačiau paminėtina, jog ir rudenį – žiemą ar net visus metus funkcionuojantieji.

Nuėmėme derlių. Kas toliau?

Šiltnamiai nemiega ištisus metusDeja, poilsio palaukti dar reikės. Aišku, jei ateinantį pavasarį ir toliau ketinate tęsti savo, kaip daržininko, karjerą.

  • Visų pirma išneškite augalų stiebus, senus vaisius, lapus, piktžoles ir kitas liekanas. Tai nėra trąša. Priešingai – tai kenksmingų organizmų ir ligų šaltinis.
  • Įvairių ligų sukėlėjai puikiausiai įsitvirtina ir ant šiltnamių konstrukcijų. Švara – puiki priemonė užbėgti tam už akių. Tad su ūkišku muilu ar skalbimo milteliais nuplaukite dangą bei rėmą. Jei sezono metu susidūrėte su kokia nors liga, to nepakaks. Reikės rimtesnės dezinfekcijos, panaudojant, pavyzdžiui, formalino tirpalą.
  • Dirvožemio perkasimas niekada nepamaišys. Ir kuo giliau, tuo geriau. Perkasimas sunaikina įvairaus „plauko“ kenkėjų namus, kurie ketino peržiemoti ir sulaukti naujo sezono.
  • Negalima pamiršti pasirūpinti ir dirvožemio kokybės gerinimui. Iš lauko „importuokite“ daržovių ir vaisių lupenos, žolės, lapų ar šiaudų – tai puikūs organinės trąšos šaltiniai. Kita „liaudiška“ gudrybė – pjuvenos ir kalkės. Pjuvenų dėka dirvožemis suminkštėja, pagerėja vandens sugėrimas. Kalkių paskirtis – rūgštingumo dirvožemyje mažinimas.

Ir vėl pavasaris…

Jei stropiai atlikote aprašytus rudens darbus, pavasario sezonas jums nebus toks darbingas. Tiesiog užklokite sluoksnį mėšlo. Dar šiek tiek pjuvenų, komposto ir mineralinių trąšų. Visą tą dirvos sluoksnį supurenkite, uždenkite plėvele. Palaukite savaitėlę, kol dirvožemis bus tinkamas daigų sodinimui.

Taigi, šiltnamiai turi būti tinkamai prižiūrimi tiek rudenį, nuėmus derlių, tiek ir pavasarį, prieš pradedant sodinti augalus. Kitu atveju jūsų derlius neatitiks lūkesčių, puls įvairios ligos, kenkėjai ir panašiai. O juk mes to nenorime, ar ne?