Automobilio draudimas

Transportas yra viena iš svarbiausių sričių pasaulyje. Kasmet didėjant ne tik viešojo transporto, bet ir lengvųjų automobilių skaičiui susiduriama su kitomis problemomis, ne tik su oro tarša. Kuo daugiau eismo dalyvių, tuo didesnis pavojus ne tik skaudžių avarijų, bet ir nedidelių eismo įvykių. Auto draudimas tampa vis aktualesnis.

auto draudimasDaug draudimo bendrovių siūlo savo paslaugas. Žinokite, kad ne tik automobilio priežiūrai reikia skirti laiko, bet ir apsaugoti jį nuo galimų eismo įvykių. Žinoma techninė būklė labai svarbi. Netinkamos eksploatacijos transporto priemonė negali važiuoti. Taip pat būtinas profilaktinis patikrinimas. Jei yra kokių nors gedimų, tai juos būtina remontuoti. Taigi, reikia pasirūpinti ne tik kuru ar tepalais, bet ir visais kitais automobilio prietaisais ir dalimis. Tai būtina daryti ne kas dvejus metus, kai reikia atlikti techninės būklės patikrinimą, bet dažniau. Kokiu dažnumu, priklauso nuo automobilio amžiaus ir techninės būklės. Kuo naujesnis, tuo rečiau jam reikia priežiūros.

Kartais nutinka taip, kad pamirštame apie draudimo poliso galiojimo pabaigą. Belieka tik arba rašytis priminimus arba įsigyti internetu, tuomet draudimo bendrovė prieš poliso galiojimo pabaigą automatiškai išsiunčia Jums priminimą. Tai labai patogu, nes nereikia rūpintis tuo, kaip viską prisiminti. Be to, primenama ne dieną prieš, o gerokai anksčiau.

Auto draudimas gali būti privalomasis ir papildomas. Pastaruoju draudžiami nauji ar vertingi automobiliai. O privalomasis transporto priemonių civilinis draudimas, kaip ir sako pats pirmasis žodis, yra privalomas visiems, kurie turi šią transporto priemonę. Kaina – kriterijus, kuris yra pats svarbiausias vairuotojams. Kiekvienoje bendrovėje privalomasis transporto priemonių civilinis draudimas yra tas pats, tik skiriasi kai kurios sąlygos ir kaina. Ji nustatoma pagal vairuotojo amžių, vairavimo stažą bei transporto priemonės galingumą. Rizikingiausia pradedančiųjų vairuotojų grupė. Todėl nenuostabu, kodėl jiems draudimas kainuoja kartais net dvigubai daugiau, nei patyrusiam. Draudimo bendrovė prisiima didelę riziką, todėl ir kainos gerokai didesnės. Norėdami gauti geriausia kainos pasiūlymą, turite kreiptis į kelias draudimo kompanijas. Jose bus įvertinta Jūsų rizika ir pateiktas draudimo pasiūlymas. Iš kelių gautų atsakymų išsirinksite labiausiai priimtiną. Neverta permokėti, todėl nesikreipkite tik į vieną draudimo vadybininką.

Skirkite pakankamai laiko automobilio priežiūrai ir neteks nerimauti dėl jo netinkamos būklės. Juk jis tapo gyvenimo dalimis. Be automobilio daugelis negali įsivaizduoti nė vienos dienos, tad pasirūpinkite, kad jis dar ilgus metus tarnautų Jums.

255
Ačiū!
Klaida!

1 komentaras

  1. Tadas

    Nusipirkau naują automobilį, tad norisi juo rūpintis, kad tokiu išliktų ilgai dar, kad tarnautų ir būtų pasirūpinta juo jei bus koks autoįvykis. Kadangi mašina nauja tai ir draudimas tiek privalomas, tiek kasko yra brangūs nepaisant vairuotojo stažo. Kodėl draudimas negali būti adekvatus net ir nusipirkus tokį auto? Visgi nauji automobiliai yra saugomi daug labiau nei naudoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *