Mėnesio archyvas: 2015 m. spalio mėn.

Kai trūksta oro

Visi pažįstame jausmą, kai atrodo, kad trūksta oro. Kartais pagelbėti gali oro kondicionieriai, kartais reikia iš tiesų praverti langą. Kada ir kodėl mums ima trūkti oro?

Kvėpavimas ir deguonies išnaudojimas

Kvėpavimas yra mūsų esminė egzistavimo ir gyvybės išlaikymo aplinkybė. Deguonimi privalome aprūpinti savo kūną, nes tik tada jis veikia, tik tada keliauja krauju kitos reikiamos medžiagos, tik tada reaguoja chemija taip, kaip turi būti, tik tada veikia smegenys. Mirtis ištinka, kai pritrūksta deguonies, tada ima svaigti galva, nes smegenys palengva dūsta. Negavusios oro jos visiškai nustoja veikti ir nebeduoda signalų pumpuoti kraują širdžiai. Taip viskas ir pasibaigia. Taigi, kai mums atrodo, kad aplink labai karšta, kad visai nėra kuo kvėpuoti, mes taip pat imame jausti kažkokį jausmą, panašų į galvos svaigimą, į dusimą. Gal taip ir yra, kad tiesiog imame dusti, kad tiesiog mums pritrūksta deguonies.

Kondicionuoja orąJeigu patalpoje yra daug žmonių, tai jų plaučiai iškart ir veikia kaip puikus deguonies degintuvas. Jeigu patalpoje uždegsime degtuką, tai joje sudegs deguonis ir mums ims jo trūkti. Tą patį dalyką padaro ir plaučiai, tik viskas trūksta gerokai ilgiau. Deguonis yra sunaudojamas kūno darbui, o išskleidžiamas anglies dvideginis.

Skaityti straipsnį “Kai trūksta oro” »