Mėnesio archyvas: 2013 m. balandžio mėn.

Kontaktiniai lęšiai: nuo ko pradėti?

Labai dažnai prieš
kontaktinių lęšių nešiojimo pradžią atsiranda dvejonės dėl daugelio dalykų, susijusių su lęšių ypatybėmis. Ar lęšis gali pasimesti akyje? Ar gali nepavykti jį išimti? Baiminamės, kad nejausime jo nuolat ant akies ir lęšis negalės tinkamai funkcionuoti. Tokios dvejonės visiškai suprantamos, tačiau neverta baimintis. Visada, kai kažką darome pirmą kartą, natūralu, kad elgiamės atsargiai ir nepatikliai. Juk kalba eina būtent apie mūsų akis,

Ką kontaktiniai lęšiai pakeis tavo gyvenime?

Galime patikinti, kad jausiesi fiziškai nesuvaržytas ir galėsi aktyviai judėti. Lęšiai puiki išeitis žaidžiant futbolą, bėgiojant, vaizdas, kurį matai, bus žymiai ryškesnis, o žmonių veidai jau nebebus tarytum susilieję. Tavo koordinacija labai pagerės, jei slidinėji – pamirši tą vargą, kai reikia užsidėti apsauginius akinius ir važiuoti vadovaujantis savo nuojauta, arba dar blogiau – jei nešioji akinius, sniegas nuolat patenka ant akinių ir baisiai gadina visą malonumą, jau nekalbant apie saugumą.

Jei iki šiol nedrįsai išbandyti kai kurias sporto rūšis, nes nešioji akinius ir jautiesi nepatogiai, naudodamas lęšius galėsi drąsiai imtis naujos veiklos. Prieš tave atsivers naujos galimybės: tavo žvilgsnis bus viliojantis, pamišti tą jausmą, kai reikėdavo nuolat valyti aprasojusius ar nešvarius akinius, tai puiki išeitis žiemą – net ir staigiai pasikeitus aplinkos temperatūrai tavo matymas bus puikus, o vasarą lęšiai saugos tavo akis nuo kenksmingų saulės spindulių.

Kontaktinių lęšių privalumai:

  • Kitaip nei akiniai lęšiai nerasoja;
  • Nešiojant lęšius regėjimo kokybę yra geresnė;
  • Lęšiai neiškraipo vaizdo;
  • Lęšiai nekeičia išvaizdos – kai kuriems žmonėms tai idealus pasirinkimas, nes jie dažnai negali rasti jiems tinkančių ir patinkančių akinių arba mani, kad nešioti akinius yra bjauru.
  • Ant lęšių nenusėda dulkelės ir lietaus lašeliai;
  • Nešiojant kontaktinius lęšius taip pat galima nešioti akinius nuo saulės.

Automobilių stiklų keitimas

Automobilių stiklų keitimas

Automobilių stiklų keitimas

Gražūs ir spindintys  automobilio stiklai –  tai ne tik išskirtinis įvaizdis, tačiau taip pat ir jūsų saugumo garantas. Žinoma, jei norite, jog jūsų automobilio langai išlaikytų gamyklines funkcijas, savybes bei tarnautų daugelį metų – pastaruosius būtina prižiūrėti.  Priežiūra – tai ne langų skysčio parinkimas, tai kur kas daugiau: gamintojo rekomenduojamų valytuvų naudojimas, specialios priemonės skirtos valyti įšalui (kiti aštrūs daiktai gali pažeisti stiklą) ir t.t.. Jei nekreipsite dėmesio į šiuos patarimus, ant jūsų automobilio stiklo gali atsirasti pažeidimų, na o tai lems naujo stiklo įsigijimą bei keitimą. Kaip žinia, šios paslaugos atsieina išties ne pigiai.

Jei jūsų automobilio lankas yra pažeistas, rekomenduojama jį kuo greičiau pakeisti nauju.  Žinoma, jei norite būti tikri, jog gausite kokybiškas paslaugas – automobilių stiklų keitimas turi būti atliekamas tik specializuotose servisuose. Ten dirbantys kvalifikuoti specialistai įmontuos jūsų automobiliui naują stiklą, atliktai paslaugai suteiks garantiją, na o negana to, leis pasirinkti ir papildomas paslaugas, skirtas tam, jog jūsų automobilis atrodytų gražiau, o jūs jaustumėtės komfortiškiau. Jei atvykote pasikeisti automobilio stiklą, galite pasinaudoti ir stiklų tonavimo paslauga. Naudojamos tonavimo plėvelės ne tik leis jūsų automobiliui išsiskirti iš kitų, tačiau taip pat suteiks papildomų saugumo garantijų. Greičiausiai niekas nedrįstų prieštarauti, jog tonuoti automobilio stiklai puikiai pabrėžia automobilio ir jo vairuotojo individualumą, taip pat sukuria solidžią išvaizdą. Jums atvykus į servisą, meistrai visada patars, kokia plėvelė jūsų automobiliui tinka labiausiai, tad galėsite išvengti papildomo laiko gaišimo, kai visą informaciją tektų susirasti patiems.  Žinoma, automobilių stiklų tonavimas ne tik gražu, bet ir naudinga. Plėvele užklijuotas automobilio stiklas atspindi 99% žalingų ultravioletinių saulės spindulių, na o tai lemia, jog karštą vasaros dieną automobilis mažiau įkaista. Taip automobilio panelės išvengia kaitrių spindulių ir ilgiau išlaiko pirminį atspalvį. Kalbant apie stiklų tonavimo privalumus, būtina paminėti, jog stiklo plėvelė užtikrina keleivių saugumą avarijos atveju. Jei įvyksta avarija,  automobilio stiklas, kuris užklijuotas plėvele, neišsibarsto visame salone, nes šukės lieka prilipusios prie plėvelės. Galiausiai, ne ką mažiau svarbus – keleivių privatumas, mat užtamsinus langus plėvele, jūsų nebegalės stebėti pašalinės akys.  Taigi profesionalus automobilių stiklų keitimas tai ne tik blogo lango pašalinimas ir naujo įdėjimas, tai visas paslaugų paketas, skirtas tam, kad klientas jaustųsi saugus ir užtikrintas kelyje.

Tam, kad automobilių stiklų keitimas vyktų sklandžiai, būtina atminti keletą svarbiausių aspektų:  rinkitės tik profesionalius meistrus, kurie suteikia garantiją stiklui, atliktam darbui, naudoja kokybiškas medžiagas ir paaiškina klientui visas stiklų subtilybes. Rinkitės specialistus, kurie padeda klientams išsirinkti jiems reikalingas prekes ir paslaugas už prieinamą kainą.

Ryškiaspalviai televizoriai

TelevizoriaiTelevizoriai yra kiekvieno namų ūkio būtinas atributas. Jei televizoriai namuose sugenda, nerandame sau vietos. Moterys dar labai nepyksta, jei televizoriai neveikia, bet vyrams televizoriai yra gyvybiškai svarbūs. Jie vos sugrįžta namo po darbo, ir įjungiami visi bute esantys televizoriai. Kartais televizoriai pradeda mirgėti. Taip dažniausiai nutinka, kai televizoriai nejučia atsijungia nuo elektros įtampos. Sunku įsivaizduoti, kas nutiktų, jei visame pasaulyje staiga sugestų visi televizoriai. Jeigu televizoriai nustotų rodyti. Tai galėtų būti kibernetinė ataka. Vis dėlto taip nebus, kad visi televizoriai Kaune būtų pažeisti. Jei viename mieste visi televizoriai nustotų rodyti, manytume, kad kažkas sugadino bendrą anteną. Bute televizoriai nerodo, kai vietinė antena blogai pastatyta. Bet kuriuo atveju televizoriai skirti visuomenę informuoti ir be jų būtų labai sudetinga gyventi. Kai atsirado radijas, televizoriai irgi greitai buvo sukurti. Daugeliui žmonių televizoriai yra reikalingesni už radiją. Tačiau radijas reikalingas važiuojant. Automobiliuose televizoriai paprastai nemontuojami.

Daugiau informacijos – http://www.urmas.net/lt/katalogas/buitine-technika-elektronika/

Automobilių supirkimas

Automobilių supirkimas

Automobilių supirkimas

Jei nusprendėte parduoti savo automobilį, jums gali padėti tokia paslauga, kaip automobilių supirkimas. Šia paslauga užsiimančios įmonės dažniausiai superka ne tik važiuojančius ir tvarkingus automobilius, tačiau ir tokius, kurie ilgą laiką nebuvo eksploatuojami, buvo pažeisti eismo įvykių metu, sugedę ar visai nevažiuojantys. Taip pat neapsiribojama ir vien lengvaisiais automobiliais. Superkami ir mikroautobusai ar visureigiai.

Automobilių supirkimas dažniausiai nėra orientuotas į vieną nišą ar vieną automobilio markę. Superkami visų markių automobiliai, taip pat automobiliai su vairu dešinėje pusėje ar tam tikrais defektais.

Automobilių supirkimas  – tai puikus būdas, norintiems savo automobilį parduoti greitai ir patogiai. Dauguma automobilių supirkimo paslaugas siūlančių įmonių, pačios pasiima automobilius, todėl jų pardavėjams nereikia sugaišti daug laikant, norint pertransportuoti automobilius į vieną ar kitą vietą. Tai ypač aktualu tiems, kurių automobiliai jau visai nebevažiuoja.

Skaityti straipsnį “Automobilių supirkimas” »

Pensijų fondai

Pensijų fondai

Pensijų fondai

Vis dažniau ne tik visame pasaulyje, bet ir mūsų šalyje imama kalbėti apie pensijų fondus. Pensijų fondai – tai senatvei kaupiamos lėšos. Užsienyje žmonėms užtikrinama ori ir turtinga senatvė, užsienio šalių gyventojai keliauja, pramogauja, jiems nereikia skaičiuoti kiekvieno cento. Taip yra dėl to, kad pensijų sistemos kitose valstybėse yra daugiau pažengusios. Kaip žinia, lietuviška vidutinė pensija siekia vos 800 litų – tai mažesnė suma nei minimalus atlyginimas, tad iš tokių lėšų išgyventi, išlaikyti būstą, nusipirkti maisto ir vaistų, kurie senatvėje yra tiesiog būtini, yra labai sunku. Taigi kad ir kaip kartais komiškai tai skambėtų, senatve reikia pradėti rūpintis dar jaunystėje – tik tokiu būdu bus galima gauti nuolatines, ne pačias mažiausiais pajamas.

Nuo 2013 metų žmonės turi galimybę pasirinkti įvairius pensijų kaupimo būdus. Pensijų kaupimo sistemos dėka žmonės, mokantys socialinio draudimo įmokas, gaus senatvės pensiją iš „Sodros“. Tai vadinamoji I pakopos pensijų sistema. Taip pat lėšas pensijai kaupti galima ir privačiuose pensijų fonduose. Tai II ir III pakopos pensijų fondai. Kuo anksčiau susirūpinama senatvės pensija ir jos kaupimu, tuo senatvėje didėja išmokamos sumos ir užtikrinamas sotus, be rūpesčių gyvenimas. Šiandien vis daugiau ekspertų, ekonomistų ima kalbėti apie kaupiamųjų pensijų naudą. Pirma, nereikėtų baimintis, kad jei nesulauksite pensijos, pinigai nuplauks. Visos kaupiamos lėšos yra žmogaus nuosavybė ir jos niekur nedingsta – jas paveldi šeima.

Skaityti straipsnį “Pensijų fondai” »

Indų nuoma

Indų nuoma

Indų nuoma

Šiandien šventės dažnai švenčiamos kavinėse ar restoranuose. Tokiu atveju nereikia rūpintis nei vieta, nei maistu, nei indais ir kitais svarbiais dalykais, iš kurių susideda balius. Daug dirbančiam, skubančiam ir užimtam žmogui tai yra labai patogu. Tiesiog sutartu laiku atvykstama į reikiamą vietą, atsivežamas tortas, jei nesutarta, kad bus pasirūpinta ir juo, alkoholiniai gėrimai ir dar keletas smulkmenų. Tačiau švęsti kavinėse ar restoranuose kai kuriems žmonėms gali pasirodyti per brangu, ypač jei žmonės nuosavą kaimo turizmo sodybą, sodybą prie ežero, gražų sodą ar didelius namus, kurie puikiai tinka šventėms. Čia susiduriama su kitu rūpesčiu – iš kur gauti tiek indų ir įrankių. Čia į pagalbą atkeliauja indų nuoma. Indus nuomoja vis daugiau nedidelių įmonių ir privačių asmenų.

Skaityti straipsnį “Indų nuoma” »