Kaip įsirengti dušą be padėklo: latakai, sienelės ir kitos detalės

Savarankiškas dušo įrengimas reikalauja laiko ir pastangų. Tiesa, ekspertai sutinka, kad tai nėra itin sudėtingas darbas, todėl jį galima atlikti net ir neturint specialisto žinių. Svarbiausia, kad visi dušo elementai (latakai, sienelės, santechnikos įranga ir kt.) atitiktų jiems keliamus kokybės reikalavimus, būtų tinkamai sumontuoti ir suteiktų reikalingo patogumo.

Trapai ar latakai: ką rinktis ir koks skirtumas?

LatakaiNepriklausomai nuo to, ar duše bus montuojami latakai, ar pageidaujate turėti trapą, svarbu parinkti tinkamus inžinerinius sprendimus. Trapas (arba vandens išbėgimo anga) yra taškinis vandens surinkimas. Šiuolaikiniai trapai yra itin žemi ir pasižymi puikia estetika, tačiau problema ta, kad nuolydį trapui reikia formuoti iš visų keturių pusių, kas gali kelti nemažai nepatogumų, t. y. reikia koreguoti grindų aukštį. Dušo latakai – linijinė vandens surinkimo sistemą, kuriai nuolydį formuoti yra kur kas paprasčiau, kadangi jis daromas tik į vieną šoną. Svarbus latakų privalumas yra tai, kad jie surenka daugiau vandens, yra patogūs naudoti, puikiai tinka tiek klasikiniam, tiek moderniam interjerui.

Grindų hidroizoliacija

Savarankiškai įrengdami dušą, nepamirškite grindų hidroizoliacijos. Rekomenduojama hidroizoliuoti ne tik grindų plotą po dušo kabina, bet visą vonios grindų plotą. Hidroizoliacijos įrengimas gali skirtis priklausomai nuo individualios situacijos, tačiau paprastai šiame etape naudojama speciali mastika. Bet kuriuo atveju, jei nusprendėte savarankiškai formuoti dušo nuolydį, skirkite laiko išsiaiškinti visas nuolydžio ir hidroizoliacijos įrengimo detales, visuomet tarkitės su specialistais, kurie padės parinkti tinkamus darbo įrankius ir medžiagas bei atsakys į visus jus dominančius klausimus.

Maišytuvai, dušo galvos ir sienelės

Kai dušo latakai ir hidroizoliacija yra aptarti, nuspręskite, kokius maišytuvus ir dušo galvas rinksitės. Šiuo atveju rekomenduojama termostatinė įranga, efektyviai taupanti vandenį ir jūsų laiką, kadangi galite mėgautis iš anksto nustatyta vandens temperatūra ir srove. Maišytuvų ir dušo galvų pasirinkimas iš tiesų platus, todėl galite rinktis tiek pageidaujamo dydžio, tiek funkcionalumo įrangą, pvz., dušo galvą, kuri turi kelis vandens srovės lygius.

Dušo sienelės padeda formuoti bendrą vonios kambario atmosferą. Priklausomai nuo individualių poreikių, galite rinktis tiek vieną, t. y. erdves atskiriančią, dušo sienelę, tiek kelias dušo sieneles ir sukurti dušo kabiną. Šiuolaikinės senelės pasižymi išskirtiniu tvirtumu ir neleidžia ant paviršiaus kauptis vandens lašams, todėl tokios sienelės priežiūra yra itin lengva ir paprasta.

604
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *