Židinio ir krosnelės įrengimas

Dauguma žmonių, norinčių įsirengti savo namuose, bute ar sodybos namelyje krosnelę ar židinį, dažnai klausia – kurį iš jų verčiau pasirinkti. Vieniems labiau rūpi, kad šildymo įrangos montavimas kainuotų kuo pigiau, kitiems svarbu, kad jų namai atrodytų prabangiai, tretiems rūpi efektyvumas ir šildymo kokybė. Žinoma, tai dažniausiai lemia net ne socialinis sluoksnis, o įsitikinimai. Židiniai ilgą laiką buvo siejami su prabanga, tačiau, kaip yra šiandien?

židiniaiKrosnelės savo kokybe tikrai nenusileidžia židiniams, be to, jos kainuoja kur kas pigiau, o ir montavimos kaštai žymiai kuklesni. Šiuo metu krosnelių rinkoje yra didžiulė galybė įvairių šildymo krosnelių modelių, kurios ne tik galingumu, efektyvumu tačiau ir estetinėmis savybėmis lenkia daugumą židinių, tad norintiems mažesnio galvos skausmo ir šilumos namuose derėtų pagalvoti apie krosnelės pirkimą.

Tikriausiai ne veltui daugumai žmonių židiniai asocijuojasi su prabanga – jų įrengimas gali kainuoti tikrai nepigiai.  Viskas priklauso nuo jūsų židinio vizijos bei siekių. Žinoma, galite rinktis ir pigias medžiagas, iš kurių bus montuojamas židinys, tačiau reikėtų atsiminti „auksinę taisyklę“ – taupus moka dukart. Norint, kad židinys ne tik atliktų savo funkciją, tačiau atrodytų estetiškai, prabangiai ir dar tarnautų ilgai, gali tekti išleisti tikrai nemenką pinigų sumą. Nors pagrindinė ir svarbiausia židinio dalis yra židinio ugniakuras, didžiąją židinio kainos dalį gali sudaryti būtent apdailos medžiagos ir montavimas.

Tuo tarpu krosnelės gali būti tikrai kokybiškos ir atrodyti gana prabangiai, net jei jos buvo pirktos už kelis tūkstančius litų – tiesiog reikia rasti patikimą įmonę, kuri užsiima krosnelių prekyba ir montavimu, o taip pat išsirinkti patikimą prekinį ženklą, pasižymintį aukšta kokybe ir patikimumu.

Pasirinkimas tarp židinio ar krosnelės priklauso ir nuo to, kokio dydžio patalpą planuojate apšildyti. Jei patalpa nedidelė ir vientisa, tam puikiai tiks krosnelė, o jei patalpos didelės, skaidytos – židinys. Prieš perkant vieną šių įrenginių, patartina pasiskaičiuoti namų tūrį – tai tiksliausiai parodo, kokio tipo įrenginį jums geriausia rinktis. Nereikėtų kreipti dėmesį tik į kainą, jei židinys yra brangesnis, tai nebūtinai reiškia kad jis yra tinkamiausias sprendimas jūsų namams.

Jei Jums sudėtinga apsispręsti, ką rinktis, visada galite konsultuotis su židinių specialistais, kurie tikrai išmano savo darbą. Jei Jums iškyla klausimų, nebijokite klausti, tačiau patartina prieš vizitą pas specialistus šiek tiek pasidomėti šia specifine veiklos sritimi, jog galėtumėte užduoti teisingus ir esminius jums klausimus.

213
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *