Topografiniai planai

Planuojate statybas? O galbūt renovuojate ar tiesiate naujas komunikacijas? Tuomet Jums yra reikalingi topografiniai planai ir topografinės nuotraukos. Be šių svarbių dokumentų Jūs neturite teisės pradėti planuojamų darbų t.y. Jūs negalite pradėti bet kokių projektavimų darbų.

topografiniai planaiŠiuo metu yra daugybė informacijos kur ir ką reikia atlikti, kad būtų galima pradėti statybas ar komunikacijų tiesimą. Visų pirma, raskite įmonę, kurios paslaugomis naudositės. Geriausia kreiptis į darbo patirtį turinčius specialistus, kurių kvalifikacija nereikia abejoti. Tai garantuos tinkamai atliktą darbą ir tikslius duomenis bei informaciją. Tokius planus gali rengti įmonės turinčios licenciją Nr. 33TK–180. Todėl įmonėje, kurioje planuojate užsakyti paslaugas, galite paprašyti pateikti turimus dokumentus.

Kas yra topografinis planas? Tai planas, kuriame išsamiai yra vaizduojama esama situacija, reljefas ir turimos požeminės komunikacijos. Nepamirškite, kad topografinis planas turi būti suderintas su visomis inžinerinius tinklus eksploatuojančiomis įstaigomis bei savivaldybėmis. Tai labai svarbu. Taip pat svarbu paminėti, kad topografiniai planai galioja vienerius metus. Tai reiškia, kad jeigu per šį nustatytą laikotarpį nespėjote atlikti reikiamų darbų, tai privalote vėl kreiptis į įmonę, kad ji atliktų pakartotinius darbus, nes pagal normatyvinius dokumentus visi projektavimo darbai gali būti atliekami ant topografinio plano, kuris yra parengtas ne vėliau kaip prieš vienerius metus. Išsirinkę tinkamą įmonę, kuri atlieka visus topografinius darbus, turite pateikti žemės sklypo registro pažymėjimą ir atliekamo topografinio plano schemą, kuriame yra apibrėžta riba. Turėdami topografinius planus galite kreiptis į projektavimo įmones.

Kaip sužinoti, kad kaina yra gera? Tai klausimas, į kurį vienareikšmio atsakymo nėra. Viskas priklauso nuo darbų atlikimo termino. Juk, jeigu norite greičiau atlikto darbo, tai teks mokėti daugiau. Taip pat priklauso ir nuo įmonės. Galite palyginti kelių įmonių, kurios siūlo topografinių planų sudarymo paslaugas, kainas. Tuomet rinkitės Jums priimtiniausią pasiūlymą. Tik nesusižavėkite pavieniais asmenimis, kurie siūlo paslaugas, o apmokėjimo prašo iš anksto ir dažniausiai grynais pinigais. Dažniausiai įmonės turi nustatę įkainius už savo paslaugas, taigi Jūs galite ir patys preliminariai paskaičiuoti, kiek Jums kainuos topografiniai planai.

Topografiniai planai kaip ir topografinės nuotraukos yra būtinos norint pradėti statybų projektavimo ar komunikacijų tiesimo, ar renovacijos darbus. Pradėję bendradarbiauti su gerais specialistais, Jūs būsite tikri, kad ir iškilus nesklandumams bus viskas išspręsta greitai bei profesionaliai. Be to, galite gauti naudingų patarimų.

222
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *