Kuo pasižymi slidininkų apranga?

Artėjant šaltajam metų sezonui, slidinėjimo sporto entuziastai suskumba dairytis ne tik naujos įrangos, bet ir slidinėjimo aprangos. Slidinėti šiandien madinga visai šeimai: ne tik suaugusiesiems, bet ir vaikams. Beje, dailiai atrodyti nori visi, o ypač tai svarbu moterims, kurios madingos, stilingos ir gražios nori būti užsiimdamos bet kokia veika. Tačiau ar „graži slidinėjimo apranga“ lygu „kokybiška apranga“? Visa tai ir bandysime išsamiau panagrinėti. Ką labiausiai turėtumėme įvertinti besirinkdami ne tik slidinėjimo aprangą, bet ir slidinėjimo pirštines bei kitus aksesuarus?

slidinėjimo-pirštinėsRenkantis aprangą slidinėjimui, svarbu įvertinti jos kokybę. Žinoma, kokybiška apranga kainuos brangiau, tačiau turėkite omenyje, kad ją perkate ne vieneriems ir ne dvejiems metams, ne vienai išvykai – jei daugiau ir nebeslidinėsite, šilti drabužiai pravers laisvalaikiu žiemą lauke.

Taigi kokybišką slidininkų aprangą sudaro trys sluoksniai. Kitaip tariant, pirmiausia reikia apsivilkti specialius apatinius drabužius. Jie yra arčiausiai kūno ir sugeria prakaitą. Paprastai jie pagaminti iš sintetinio pluošto ir jų pagrindinė funkcija – susikaupusią drėgmę „išstumti“ į išorinius aprangos sluoksnius. Beje, apatiniai drabužiai nesukelia alergijos, yra laidūs orui bei greitai džiūsta – šias savybes lemia naudojamos specialios technologijos. Sakysite, kuo čia netinkami natūralūs pluoštai, pavyzdžiui, medvilnė? Nors ji ir sugeria drėgmę, tačiau ją sulaiko, taigi taip galima greitai sušalti ir susirgti.

Antroji garderobo dalis – tai sportinis džemperis. Jis turėtų būti siuvamas iš tokių audinių, kurie savyje taip pat nesulaiko drėgmės.

Viršutiniam sluoksniui „priklauso“ speciali slidininkų striukė ir kelnės. Jų funkcija – apsaugoti nuo drėgmės bei nuo šalto ir žvarbaus vėjo, kuris tampa tikru siaubu menkai apsirengusiems slidininkams. Taip pat viršutiniai drabužiai turi būti ne tik nepraleidžiantys drėgmės ir vėjo, bet ir laidūs orui. Sakysite, tai tarpusavyje nesuderinta? Anaiptol, nes šioje srityje dirbantys ekspertai išranda audinių, ne tik drėgmę nuo kūno stumiančių lauk, bet ir neleidžiančių jai iš išorės skverbtis arčiau kūno.

Ką reikėtų žinoti apie slidinėjimo pirštines?

Slidinėjimo pirštinės pirmiausia skirtos tam, kad Jūsų rankas saugotų nuo žvarbaus oro bei nubrozdinimų, įvairių sužalojimų. Joms galioja panašūs kriterijai kaip ir su slidinėjimo apranga: pirštinės turi būti kelių sluoksnių, ne tik šiltos, bet ir atsparios drėgmei. Taip pat ant slidinėjimo pirštinių turi būti pritvirtintos kilpelės, kad slidinėjant jų taip greitai nepamestumėte. Slidinėjimo pirštinės gaminamos tiek kumštinės, tiek ir pirštuotos – rinkitės tai, kas jums patogiau.

209
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *