Skysti tapetai ar klijuojami tapetai?

Pradėjus galvoti apie remonto darbus, iškyla nemažai klausimų: nuo ko pradėti, kokias medžiagas rinktis? Kokius tapetus būtų paprasčiausia klijuoti? Vis dažniau pasvarstoma, ar rinktis klijuojamus tapetus, ar išbandyti kažką naujo, pavyzdžiui, skystus tapetus? Skysti tapetai paprastai kainuoja kiek brangiau, tačiau kaina nublanksta prieš daugybę skystų tapetų pranašumų.

skysti tapetaiSkystų tapetų didžiausias privalumas yra tai, kad juos labai paprasta naudoti, ir tai gali daryti net ir tie, kurie pirmą kartą bando daryti remontą. Klijuojami tapetai kartais atima nemažai laiko ir nervų, ypatingai tuo atveju, kai reikia derinti raštą. Žinoma, tapetai gali būti ir vienspalviai, tačiau tuomet gali matytis sudūrimų siūlės, ko praktiškai nepavyksta išvengti. Jei namuose labai drėgna, tapetai gali greitai atšokti, taigi, tą patį darbą teks atlikti du kartus. Kad taip nenutiktų, verta pagalvoti apie alternatyvius variantus, pavyzdžiui, apie skystus tapetus. Juos gali ant sienų užtepti net ir tie, kurie nepasižymi dideliu kruopštumu – tai neužims daug laiko, be to, rezultatas bus puikus, net jei tapetai bus užtepti ne visai tiksliai, ir paviršius iš pat pradžių atrodys nelygus. Skysti tapetai džiūdami išsilygina, taigi, skirtumo nesimatys, be to, svarbu ir tai, kad užtepus skystus tapetus nesimatys jokių sudūrimo siūlių ir nereikės derinti rašto. Žinoma, skystų tapetų negalite pasirinkti tokių, kuriuos užtepus sienas papuoš piešinys, tačiau tikrai yra iš ko rinktis – skystų tapetų asortimento gausa tikrai negalima skųstis. Tokius tapetus galima rinktis iš daugybės atspalvių, taigi, tikrai nesusidursite su tokia problema, kad nėra iš ko rinktis.

Skystus tapetus labai paprasta paruošti – tereikia sumaišyti su tam tikru kiekiu vandens. Tuo tarpu klijuojami tapetai dažnai atima gana daug laiko – reikia išsimatuoti sienas, susikarpyti tam tikro ilgio juostas, jei tapetai su raštu, jį reikia suderinti. Taigi, skysti tapetai čia kur kas pranašesni – tereikia užmaišyti, ir iš karto juos galima tepti ant sienų. Be to, skysti tapetai gali būti naudojami ir kitiems kietiems paviršiams, pavyzdžiui, jie gali būti tepami ir ant lubų. Dar vienas skystų tapetų privalumas yra tai, kad jie sulaiko garsą ir šilumą. Taigi, pasirinkę šį variantą galite pamiršti apie kaimynų keliamą triukšmą. Žmonės, išbandę skystus tapetus, teigia, kad namuose tapo kiek šilčiau – kadangi jie sulaiko šilumą, jums žiemą nebereikės jaudintis, kaip papildomai šildyti namus.

224
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *