Saulės energija iš nuotolinių elektrinių

Parama

Remiantis dabartiniais nuostatais, Europos sąjungos šalyse, iki 2020 metų 20 procentų energijos turi būti išgaunama iš nuolatos atsinaujinančių energijos šaltinių, kaip saulės, vėjo, hidroenergija ir biomasė. Lietuva taip pat yra įsipareigojusi. 2020 metais turėtų būti patvirtinta Aplinkos Projektų valdymo agentūros parama (APVA) saulės jėgainių savininkams. Ši parama garantuotų, kad saulės jėgainės įrengimo išlaidos savininkui atsipirktų per 7-8 metus. Prognozuojama, kad gavus šią paramą žymiai pagausės saulės energijos gamintojų.

Nuotolinės saulės energijos gamintojai

Lietuvoje 2019 metais buvo apie 2600 saulės elektrinių savininkų. Dauguma iš jų turėjo galimybę gauti 30 procentų paramą. Nuo spalio mėnesio buvo patvirtintas nuostatas, kad saulės energija galima naudotis nuotoliniu būdu. Tai reiškia, jei žmogus turi sodybą Rumšiškėse, o gyvena Vilniuje bute, jis gali įsirengti savo elektrinę sodyboje. Gaminama elektra bus tiekiama į bendrus elektros tinklus ir savininkas ją galės naudoti savo bute.

Net jei žmogus neturi nuosavos žemės, jis gali investuoti į saulės elektrinių parkus. „Saulės grąža“ savo klientams siūlo naudotis saulės energija bet kokiose savo patalpose, įsigijus dalį elektrinės parke. Net ir nuotoliniai šios energijos gamintojai gali gauti APVA paramą.

Jeigu elektrinės savininkas nesunaudoja savo reikmėms visos elektros energijos, atliekančią dalį gali pateikti į tinklus pasaugojimui ir sunaudoti ją vėliau. Tiesa, asmuo negali parduoti energijos likučio savo draugams ar giminėms. Norint parduoti energiją, reikalingi tam tikri leidimai. Vienas saulės energijos įrenginys gali tiekti energiją į kelis objektus, kurie priklauso jėgainės savininkui.

Įsirengti nuosavą nuotolinę elektrinę verta ne tik dėl to, kad ji greičiau atsipirks nuo 2020 metų, bet ir todėl, kad tam nereikia specialių leidimų. Leidimo reikia tik tuo atveju, jei elektrinė būtų didesnė nei 30 kW galingumo.

Naudojant saulės energiją, kurią pagamins elektrinė, įrengta „Saulės grąžos“ patyrusios komandos, taip pat galima prisidėti prie aplinkos taršos mažinimo, nes tokia energija yra visiškai švari. „Saulės grąža“ įmonės specialistai šioje srityje darbuojasi nuo 2014 metų, naudoja laiko patikrintas ir naujausias technologijas saulės energijai gaminti.

517
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *