Planuojamtiems kūdikį svarbu išsitirti

Visi tėveliai, kuriems teko laimė planuoti kūdikį, žino, kad tiek planuojant, tiek mamytei jau nešiojant mažylį pilvelyje, reikalingas tam tikras pasiruošimas. Savaiminis nestumo nutraukimas įvyksta, esant tam tikroms komplikacijoms, apie kurias žinant iš anksto, dar būtų galima išvengti nelaimės. Kartais, neužkirtus kelio tam tikriems veiksniams, atsiranda didelė apsigimimų tikimybė, dėl kurių tėvai nėštumą nutraukti ryžtasi patys. Straipsnelyje pateiksime informaciją, kurią turi žinoti visi vaikelį planuojantys ir jo belaukiantys tėveliai.

Kokie tyrimai reikalingi prieš nėštumą?

NMCJeigu jums teko galimybė patiems planuoti naują gyvybę – tai galima vadinti gana nemaža prabanga. Kodėl? Tėveliams daug lengviau, kai vaikelis į pasaulį ateina šiems esant pasiruošus. Ko gero, taip lengviau ir pačiam vaikeliui. Į pasiruošimą turėtų būti įtraukta nemažai dalykų. Visų pima, abu tėvai turi vienodai mažylio norėti. Visų antra, reikalingas pakankams finansinis pagrindas. O galiausiai ir bene svarbiausiai – abu tėveliai turi pasirūpinti savo sveikata. Nuo ko pradėti? Pirmiausia tiek būsima mama, tiek tėvelis turėtų atsisakyti rūkymo bei alkoholio. Moteris turėtų pradėti vartoti folio rūgšties preparatus, kurie apsaugoja būsimo kūdikio nervinį vamzdelį be patalogijų. Labai svarbu vengti streso. Čia turima omenyje ne tik darbe patiriamą stresą, stresą dėl artimųjų, bet stresą, kurį dėl pernelyg didelio laukimo jaudulio patys sau sukelia tėveliai. Specialistai pataria, kad apie planus geriausia niekam nesakyti iš anksto, o pasidžiaugti su kitais tik tuomet, kai jau žinoma dėl įsčiose esančio kūdikio. Kodėl? Atsakymas paprastas. Nenuilstamas klausinėjimas ir kitų smalsavimas porai, kuriai nepavyksta pastoti, gali kelti stresą ir dar labiau atitolinti pastojimo procesą. Kitas svarbus žingsnis – pasidaryti svarbius sveikatos tyrimus. Moterims visada būtina pasidaryti bendrąjį kraujo tyrimą ir užtikrinti, kad būtų pakankamo lygo hemoglobino kiekis kraujyje. Jeigu šis yra mažiau normos, organizmas gali būti nepajėgus vaikelio išnešioti. Gali atsirasti rimti apsigimimai arba gali kilti pavojus kūdikio gyvybei, dėl ko, pačiais kraštutiniais atvėjais, yra atliekamas nestumo nutraukimas. Kitas svarbus tyrimas, kurį turi atlikti mama planuojanti tapti moteris – šlapimo tyrimas bei įsitikinti, ar organizmas yra pakankamai atsparus raudoniukei. Jei moteris persirgus raudoniuke – nėra ko bijoti. Taip pat, jei vaikystėje moteris skiepyta nuo raudoniukės – antikūnių kiekis kraujyje taip pat turi būti pakankamas. Tačiau, jeigu atrandama, kad antikūnių kiekis organizme mažas, svarbu pasisiepyti, tada luktelti kol skiepas organizme bus priimtas ir tik po kelių mėnesių pradėti intensyviai planuoti. Galų galiausiai abiem tėveliams labai svarbus – tyrimas, kurio metu ištiriamos lytiškai plintančios ligos. Jei tėvai yra tokių ligų nešiotojai, per kraują jos stipriai gali pakenkti ir būsimam mažyliui.

Vaidos ir Povilo istorija

Vaida ir Povilas daugybę metų bandė susilaukti mažylio. Kartą Vaida jau buvo pastojusi, tačiau moteriai buvo atliktas nėštumo nutraukimas, nes buvo matyti vaikui mirtini apsigimimai. Ilgai kentusi didžiulę depresiją, po penkerių metų moteris vėl pagaliau išdrįso tapti mama. Tiesa, pastoti nebuvo lengva. Gimdoje susiformavo polipas. Medicinos centro Northway specialistai atliko histeroskopijos procedūrą, po kurios moteris pastojo labai greitai. „Visus tyrimus per tą pastangų pastoti laiką jau buvome atlikę, svarbiausia buvo susitvarkyti su stresu ir jausmais bei mintimis, kurios varė iš proto. Niekas kitas taip netrukdo vaikui ateiti į pasaulį kaip stresas“- pasakoja savo potyrius Vaida. Puiki gydytojų priežiūra, išsamūs tyrimai padėjo porai užtikrinti savo fizinę sveikatą ir pamažu atgauti psichologinę pusiausvyrą. Būtent jūsų vidinė būsena yra svarbiausia, siekiant laimingai pastoti.

367
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *