Pirmasis kartas už vairo

Penktadienį turėjau pirmąją vairavimo pamokėlę, iškart po jos buvo numatytas automobiliui taisymas – vairo traukės keitimas. Nieko nesugadinau, tačiau taip nutiko, kad jau važiuojant paaiškėjo, jog su vairu kažkas yra negerai, jis sukasi ne visai taip, kaip derėtų suktis normaliam, gerai dirbančiam vairui.

Vairuoti nebuvo sunku

Saugi transporto priemonėDažnai tekdavo girdėti klausimus – kodėl tu nevairuoji, kada pradėsi vairuoti? Šie klausimai lydi jau daugiau kaip 10 metų ir visada atsakydavau – man nereikia. Jeigu jums nereikėtų vairuoti, gal ir jūs to nedarytumėte. Vaikų neturiu, kuriuos reikėtų vežioti į mokyklą, senamiestyje gyvenu, kur net nepravažiuoja automobiliai, tad kam gi tas vairavimas? Daug geriau yra tikrai tiesiog dviračiu arba pėdomis pralaviruoti. Tačiau galiausiai pasiryžau sėstis už vairo. Tam sąlygas sudarė baimė, kad kažkada ateis laikas, kai pasens tėvai ir kam daugiau, jeigu ne man, teks tuos tėvus prižiūrėti, su jais visada visur būti, padėti jiems nusigauti į ligonines ir panašiai. Net jeigu neturi vaikų, bet galiausiai turi senus tėvus, ir jiems irgi reikia priežiūros.

Važiuoti sekėsi gana gerai, tiesa, buvo šiek tiek nuobodu. Važiavome vieškeliu už Vilniaus, kelias beveik visą laiką buvo lygus, jokių posūkių, jokių iššūkių.

Vairo gedimas

O kodėl tuomet reikėjo paskui keisti vairo traukę? Kartais imant posūkį to padaryti nebepavykdavo ir tiesiog mašina užsisukdavo į kitą pusę, ir tiek. Vienu metu tai galėjo net sukelti avarinę situaciją, jeigu viskas būtų vykę normaliame greitkelyje, o ne kaimo vieškelyje. Man keista, kad taip ilgai kiti žmonės galėjo sau leisti vairuoti su taip blogai dirbančiu vairu. Juk tai yra būtina ir reikalinga techninė apžiūra. Jeigu neveikia vairas, tai kaip gali tikėtis, kad viskas bus gerai ir visada saugiai važiuosi? Kaip aiškino vėliau mašinos savininkas, jis mat negalvojo apie tai, kad čia yra kažkokia grėsmė kažkur papulti, į kokią nors avariją. Mat jis pats gerai jaučia ir žino savo mašiną, todėl jam didelių sunkumų lyg ir nėra. Tiesiog vairuoja ir tiek. O štai tiems, kas pirmą kartą atsisėda už tokio vairo, tai ir atrodo neįprasta ir galbūt nesaugu. Paklausiau, ar keistų stabdžius, jeigu jie irgi būtų sugedę, bet jis mokėtų gerai pristabdyti ir taip, pasakė, kad su stabdžiais jau atskira kalba, bet paskui pagalvojęs pasakė „žiūrint kaip būtų sugedę“.

384
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *