Patarimai ieškantiems naujo kompiuterio

Kai tik prireikia naujo nešiojamo kompiuterio, pradedamos paieškos įvairiose parduotuvėse, o pirmasis kriterijus daugeliui pirkėjų – kaina. Ieškomi kompiuteriai pigiau įvairiais būdais. Kur geriausia pirkti kompiuterį ir, kokie kriterijai turėtų būti svarbūs?

Kompiuteriai internetuRenkantis naują kompiuterį labai svarbus tinkamo ekrano dydžio pasirinkimas. Įprastai patariama taip, kad daugiausia naudojantis kompiuteriu namuose, reikia pirkti didesnio ekrano kompiuterį, o daugiau laiko praleidžiant už namų ribų – mažesnio ekrano. Taip yra dėl to, kad patogiau nešiotis mažo ekrano kompiuterį, kuris ne tik mažesnis, bet ir sveria mažiau. Renkantis ekraną, reikia atkreipti dėmesį ne tik į įstrižainę, bet ir į raišką. Jei finansinės galimybės leidžia, reikėtų rinktis tokį, kuris turi žymėjimą “full HD” arba 1920 x 1080 raišką. Šios raiškos ekranas pasižymi geresnėmis vaizdo perdavimo savybėmis, dėl to mažiau varginamos akys, matomos geresnės kokybės nuotraukos ar vaizdo įrašai ir kt.

Nešiojamo kompiuterio baterijos laikas svarbus tiems, kurie dažnai juo naudojasi ten, kur nėra galimybės prisijungti prie elektros tiekimo. Pavyzdžiui, galima rasti tokius nešiojamuosius kompiuterius, kurių baterija tarnaus apie 9 valandas.

Operacinė sistema – labai svarbus pasirinkimo kriterijus. Jei nešiojamas kompiuteris perkamas vaikams, tai tinkama bus “Google Chrome OS”. Tai paprasta naudojimui programa ir kompiuteriniai virusai jos nemėgsta. Ieškant kompiuterinės programos suaugusiems žmonėms, reikėtų rinktis kur kas funkcionalesnę, pavyzdžiui, “Windows” ar “ MacBook”. Pastarasis pasirinkimas tinkamas tiems, kurie ieško geresnės programinės įrangos ir didesnės apsaugos, o pirmoji tinkama tiems, kurie nori daugiau galimybių naudotis įvairiomis programėlėmis.

Procesoriaus ir operatyviosios atminties parametrai svarbūs tiems, kurie ruošiasi atlikti sudėtingus darbus ar žaisti žaidimus. Visiems kitiems nebūtina pirkti brangiausių kompiuterių turinčių galingiausius procesorius.

Kalbant apie kainas, tai jos prasideda nuo maždaug 150 eurų. Ieškomi kompiuteriai pigiau įvairiose parduotuvėse. Šiuo metu labai patogu ieškoti kainų, nes galima rasti specialias interneto svetaines, kuriose suvedus į paieškos langelį dominantį modelį, pamatysite visas parduotuves, kurios veikia Lietuvoje. Tokiu parpastu būdu galima greitai palyginti skirtingų pardavėjų kainas. Reikia žinoti, kad kompiuterių kaina priklauso nuo daugelio kriterijų. Kuo galingesnis kompiuteris arba kuo geresnės raiškos ekranas, tuo daugiau reikės už jį sumokėti. Ieškant geriausio pasirinkimo, reikia rinktis kompiuterį pagal tuos kriterijus, kurie svarbūs. Jums nereikia permokėti už gerai žinomą vardą ar papildomas savybes. Jums reikia surasti tinkamiausią pasirinkimą.

509
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *