Keisčiausi matyti paminklai

PaminklaiNuo senų laikų paminklai yra vienas populiariausių meno dirbinių. Šiais laikais jie dažniausiai turi praktinę reikšmę, nes mes jau neįsivaizduojame kapavietės be paminklo, tačiau taip pat jie yra laikomi ir kultūrinėmis vertybėmis. Norėčiau aptari keletą keistų matytų paminklų.

Briuselio besišlapinančio berniuko skulptūra

Jeigu kada nors lankysitės Briuselyje kaip turistas ir norėsite sužinoti, kokias vietas verta pamatyti, neabejotinai susidursite su visur reklamuojama besišlapinančio berniuko skulptūra. Tai labai keistas fenomenas, nes ši skulptūra visuomet yra pristatoma kaip išskirtinio dėmesio vertas objektas, kurį tiesiog būtina apžiūrėti ir juo pasigrožėti. Ne vienas lankytojas nustemba ir nesupranta, kuo šis paminklas toks įspūdingas, juolab, kad jis ir turi kažkokią keistą prasmę – tiesiog besišlapinantis berniukas. Pasirodo, ši vietinė įžymybė neva įprasmina mintį, kad belgai turi humoro jausmą ir gali ne tik didžiuotis savo karališkais rūmais, bet ir štai taip kvailai besielgiančiu berniuku. Visgi, kas būtų tokie paminklai, jeigu ne viešieji ryšiai ir reklama? Jie niekada nebūtų buvę išreklamuoti ir populiarūs, ir niekas tikrai nežinotų apie juos beveik nieko. Ši skulptūra vertinga tik kontekste to, kad aplink vien didybė ir labai gražūs dori paminklai.

Paminklai gotikinėse bažnyčiose

Daug keistų impresijų sukelia apsilankymai gotikinėse bažnyčiose, pavyzdžiui, švento Petro ir Povilo Antakalnyje, arba kokioje nors kitoje vietoje užsienyje. Užėjęs į barokinę bažnyčią, pamatai daug auksinių detalių ir išpuoselėto grožio skaisčiais veidais. Gotikinėse bažnyčiose visada nustebina groteskiškų, baisių veidų, skulptūrų, šiurpių mitinių būtybių ir išsigimėlių choras. Šios visos būtybės būna iškaltos, išgraviruotos tiesiog visur, kur tik įmanoma būtų tai sukišti, taigi, tai labai keistas jausmas, būti tokioje bažnyčioje ir tiesiog kiekvienoje detalėje įžiūrėti keistą baisų vaizdą.

Sovietmečio paminklai

Dar viena paminklų rūšis, kuri savotiškai traukia, stebina ir žavi, yra likusi iš Sovietų laikų. Žinoma, kad daugiausiai tokių paminklų galima pamatyti dabar prie Druskininkų įsteigtame Grūto parke, tačiau taip pat jų galima rasti ir nuotraukose, stebint, kaip atrodė mūsų miestų architektūra anksčiau. Jeigu keliautumėte po dar į Europos Sąjungą nepriimtas postkomunistines šalis, matytumėte daug kistų komunistinių paminklų. Juose galima matyti didingai įamžintus politinius lyderius, kovotojus. Tiek vyrai, tiek moterys yra vaizduojami ypatingai didingai, vyrauja griežtas grubus braižas. Didybė pabrėžiama tiesiog naudojant kuo didesnes konstrukcijas. Kuo paminklas didesnis, tuo mažesnis jaučiasi žmogus prieš šio didingo žmogaus žygdarbius.

339
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *