Kaip išsirinkti tinkamus šviestuvus?

Gražiai apšviesti namus gali tiek sviestuvai, tiek kiti siūlomi produktai iš apšvietimo skyriaus. Kiekvienas pats nusprendžiame, kaip norime apšviesti sau erdves, tačiau, jeigu trūksta išmanymo, galime padaryti klaidų, ir vėliau teks tenkintis prastais pašvietimo sprendimais. Tad ką daryti, kad šviesa tikrai būtų puiki? Štai keletas patarimų, su kuriais pasirinkti sviestuvai ir kiti apšvietimo sprendimai tikrai nenuvils.

Tinkamas pagrindinis šviestuvas

Šviestuvai namamsPirmiausia jums reikia išsirinkti gerą pagrindinį šviestuvą kiekvienai erdvei. Jis kurs vadinamąją užpildančią šviesą. Tai yra tipas šviesos, būtinos kiekvienai erdvei. Jeigu pažvelgtume į sovietinę daugiabučių architektūrą, matytume, jog daugumoje senų butų yra tik viena užpildanti šviesa – vienas sviestuvas ar liustras, kabantis viduryje kambario. Tačiau kitokių alternatyvų papratai nebūdavo. Nei šoninių lydinčių šviestuvų, nei akcentinių šviesų. Tuo tarpu modernus apšvietimo supratimas ragina rinktis ir akcentines šviesas, ir įvairesnę užpildančią šviesą. Taigi, pagrindinis šviestuvas gali būti ir sieninis. Tačiau, jeigu erdvė didesnė, turėtų simetriškai išdėstyti keli sieniniai šviestuvai, maksimaliai nutolę vienas nuo kito. Taip pat galimos pakabinamos lempos, tai ir būtų ta senovinė alternatyva. Tai gali būti vienas labai stiprus šviesos šaltinis arba tarsi lempų kekė. Toršerai irgi gali atlikti pagrindinės šviesos vaidmenį, bet tik tuo atveju, jeigu tai labai maža erdvę, šviesos reikia nedaug, o toršeras tikrai milžiniškas. Visgi geriau, kai šviesa krinta iš kažkur aukščiau.

Energijos taupymas

Renkantis šviestuvą reikia mąstyti ir apie energijos taupymą. Šiais laikais jau nėra pardavinėjamos senovinės kaitriosios lemputės, nes jos laikomos per mažai efektyviomis. Tačiau dažniausiai galima pasimėgauti įvairiomis LED lempomis, taupančiomis elektros energiją. Tad nenaudokite kokių nors senų likusių lempučių, rinkitės elektros taupymą.

Akcentinė šviesa

Smagiausia dalis visada yra akcentinės šviesos parinkimas. Kadangi čia ir prasideda tikroji kūryba. NA gerai, jūs pakabinote pagrindinę šviesą, o gal centre viduryje lubų įsriegėte lubinius kelis šviestuvus. Tačiau dabar atėjo metas sudėti nedideles, bet be galo daug jaukumo ir grožio teikiančias akcentines lempas. Pagalvokite vien apie tai, kaip pasikeičia kambarys, vos jame pakabinate kalėdines šviečiančias girliandas ar įžiebiate lemputėmis puoštą eglutę. Jeigu pastatysite šiaip kokį gražų daiktą, tiek daug pokyčių nebus. Tačiau būtent šviesa, papildomos švieselės sukuria labai daug grožio. Tą žinodami, protingai rinkitės papildomas akcentines švieseles, su kuriomis sukurtumėte norimą įspūdį ir dar jaukesnius namus. Rinkitės pagal skonį ir kišenę.

406
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *