Kai trūksta oro

Visi pažįstame jausmą, kai atrodo, kad trūksta oro. Kartais pagelbėti gali oro kondicionieriai, kartais reikia iš tiesų praverti langą. Kada ir kodėl mums ima trūkti oro?

Kvėpavimas ir deguonies išnaudojimas

Kvėpavimas yra mūsų esminė egzistavimo ir gyvybės išlaikymo aplinkybė. Deguonimi privalome aprūpinti savo kūną, nes tik tada jis veikia, tik tada keliauja krauju kitos reikiamos medžiagos, tik tada reaguoja chemija taip, kaip turi būti, tik tada veikia smegenys. Mirtis ištinka, kai pritrūksta deguonies, tada ima svaigti galva, nes smegenys palengva dūsta. Negavusios oro jos visiškai nustoja veikti ir nebeduoda signalų pumpuoti kraują širdžiai. Taip viskas ir pasibaigia. Taigi, kai mums atrodo, kad aplink labai karšta, kad visai nėra kuo kvėpuoti, mes taip pat imame jausti kažkokį jausmą, panašų į galvos svaigimą, į dusimą. Gal taip ir yra, kad tiesiog imame dusti, kad tiesiog mums pritrūksta deguonies.

Kondicionuoja orąJeigu patalpoje yra daug žmonių, tai jų plaučiai iškart ir veikia kaip puikus deguonies degintuvas. Jeigu patalpoje uždegsime degtuką, tai joje sudegs deguonis ir mums ims jo trūkti. Tą patį dalyką padaro ir plaučiai, tik viskas trūksta gerokai ilgiau. Deguonis yra sunaudojamas kūno darbui, o išskleidžiamas anglies dvideginis.

Mėgstame kambariuose laikyti augalus ne tik dėl to, kad žalia spalva yra maloniausia akiai. Augalai fotosintezės metu taip pat mums pagamina šio neįkainojamos vertės produkto – deguonies. Tačiau tam, kad jo pakaktų, reikėtų be galo daug augalų. Tad daug patogiau tiesiog pasistatyti tinkamą oro kondicionierių ar praverti langą.

Kam reikalingas kondicionierius

Ar oro kondicionierius gali mums tuojau pat į patalpą patiekti taip reikalingo oro? Gal ir gali, jeigu žinome, kokį kondicionierių naudoti. Tada, kai jis yra ne šiaip stacionarus stovintis erdvėje, tada jis gali turėti tokią funkciją. Pavyzdžiui, ne kartą karštą dieną eidami tropinėje šalyje pastebėjome, kad ant šaligatvių laša vanduo tiesiog iš pastatų, nors danguje nė debesėlio. Ką tai reiškia? Paprastai pasidaro nejauku ir nesmagu, jeigu ant mūsų kapteli koks lašelis. Labai nejauku, nes nubėga ant mūsų vadinamasis kondensatas. Į lauką matome išsikišusią užpakalinę kondicionieriaus dalį. Taigi, viduje, patalpoje oro kondicionieriai pučia orą tiesiai iš erdvės, tačiau pūsdamas jį ir atšaldo. Taigi, tokiu atveju, galime sakyti, kad oro kondicionierius tikrai neblogai atvėsina kambarį bei į jį įpučia ir taip reikalingo deguonies.

343
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *