Geriausi pasaulio paminklai

Pasaulyje gausu nuostabios architektūros – nuo Koliziejaus Romoje iki Gugenheimo muziejaus Niujorke. Tačiau kurie statiniai yra patys geriausi? Tai ne tik mūsų, bet ir Pasaulio paminklų fondo (angl. World Monument Fund, WMF), ne pelno siekiančios organizacijos, kurios tikslas – apsaugoti ir išsaugoti istorines vietas visame pasaulyje, nuomonė. Kasmet WMF paskelbia 100 labiausiai nykstančių objektų sąrašą, į kurį įtraukia istorines vietas visame pasaulyje, kurioms gresia sunaikinimo pavojus. Atsižvelgdami į tai, apžvelgiame keletą gražiausių paminklų iš viso pasaulio. Šie 25 paminklai, kuriuos būtina pamatyti, yra nuo senovinių griuvėsių iki šiuolaikinių stebuklų. Paminklai už gerą kainą.

KoliziejusKoliziejus, Roma

Koliziejus yra vienas garsiausių pastatų pasaulyje. Įsikūręs pačioje Romos širdyje, jis iš pradžių buvo pastatytas kaip gladiatorių varžybų ir viešų spektaklių vieta ir tapo miesto simboliu. Koliziejus buvo pastatytas kaip didelis amfiteatras miesto centre. Amfiteatras – tai didelis pastatas po atviru dangumi, skirtas viešiems spektakliams, pavyzdžiui, gladiatorių kovoms, viešoms egzekucijoms, o Koliziejaus atveju – inscenizuotiems jūrų mūšiams. Koliziejus buvo pradėtas statyti 72 m. po Kr. kaip paprasta smėlio krūva ir baigtas vos per 10 metų. Tai buvo romėnų galios ir turtingumo ženklas, pastatytas tuo metu, kai Romos imperija buvo pasiekusi savo zenitą. Jame tilpo apie 50 000 žiūrovų, jį buvo galima pripildyti vandeniu ir rengti imitacinius jūrų mūšius. Bėgant amžiams Koliziejus nusidėvėjo. Dėl žemės drebėjimų, mūšių, gaisrų ir vandalizmo padarytos žalos Koliziejus patyrė daug žalos. Šiandien Koliziejus yra vienas labiausiai lankomų turistų objektų pasaulyje. 2007 m. jis buvo paskelbtas UNESCO pasaulio paveldo objektu ir tebėra baimę keliantis Romos imperijos paminklas.

Maču Pikču, Peru

Garsieji Peru inkų griuvėsiai Maču Pikču yra stulbinantis inkų architektūros, kultūros ir inžinerijos pavyzdys. Manoma, kad Maču Pikču buvo pastatytas XV a. ir buvo inkų karališkoji valda. XVI a. ispanams įsiveržus į regioną, jis buvo apleistas ir liko paslėptas aplinkinėse džiunglėse, kol 1911 m. buvo atrastas. Nuo tada, kai buvo iš naujo atrastas, šis objektas tapo vienu žymiausių turistų lankomų objektų Pietų Amerikoje, kurį kasmet aplanko daugiau nei milijonas lankytojų. Tačiau vietovė susidūrė su įvairiomis problemomis. 2007 m. UNESCO dėl nuošliaužų, erozijos ir turizmo pavojaus vietovę įtraukė į Pasaulio paveldo pavojaus sąrašą. Reaguodama į tai, Peru vyriausybė ėmėsi priemonių, kad pagerintų sąlygas šioje vietovėje, be kita ko, sumažino turistų, kuriems leidžiama apsilankyti kiekvieną dieną, skaičių ir apželdino aplinkinę teritoriją mišku.

635
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *