Estetinis plombavimas – viena populiariausių šiuolaikinių odontologinių procedūrų

Daili, tiesiog švytinti šypsena – kiekvieno šiuolaikinio žmogaus vizitinė kortelė. Graži balta šypsena suteikia daugiau pasitikėjimo savimi, įkvepia naujiems žygiams. Paprastai galintis didžiuotis balta šypsena žmogus turi daugiau draugų ir pažįstamų, nes labiau pasitiki savimi, iš dalies yra ir drąsesnis. Taigi dailią šypseną sukurti padeda ne tik dantų balinimas, bet ir estetinis plombavimas. Tai ganėtinai paprasta ir neilgai trunkanti procedūra, bet apie viską nuo pradžių.

estetinis-plombavimasNe kiekvienam žmogui gamta dovanojo tobulą šypseną, taigi kartais prireikia ir odontologų, plastikos chirurgų ir kitų panašių sričių specialistų. Dantukai gali būti kreivi, pageltę, ištrupėjusios jų dalys, taip pat dažnai skundžiamasi, kad dantys yra nevienodo ilgio, nevienodai platūs ir t. t. Šiais atvejais gelbsti ne tik breketai, dantų teisinimas kitais būdais, bet ir estetinis plombavimas. Pastaroji procedūra yra neskausminga ir greita, o jos tikslas – suvienodinti dantukus, jų dydį, formą, spalvą ir kitus požymius. Šias procedūras atlieka kone kiekviena pažangesnė odontologijos klinika. Anksčiau laikytasi nuomonės, kad prioritetas – tai sveiki dantys, tad daugiausia jie būdavo plombuojami. Šiandien ne ką mažiau svarbi ne tik dantų sveikata, bet ir tobula išvaizda, todėl estetiniam plombavimui ryžtasi vis daugiau žmonių ir beveik 100 proc. jų lieka labai patenkinti rezultatais.

Estetinio plombavimo procedūrai reikia dviejų komponentų – tai patyrusio ir kvalifikuoto gydytojo darbo bei šiuolaikiškų dantų restauravimo priemonių. Taip pat estetinio plombavimo procedūros metu gali būti atnaujinami sužaloti burnos ertmės audiniai, nežymiai keičiama dantų forma, spalvos, padėtys. Procedūra kitiems dantims nėra žalinga – ji beveik nekenkia ir tam dančiui, kuris plombuojamas, nes danties audiniai yra tausojami maksimaliai.

Ką reikia padaryti pirmiausia – tai apsilankyti odontologijos klinikoje ir susitarti dėl konsultacijos. Ne viena odontologijos klinika leidžia registruotis ir telefonu bei el. paštu – galėsite pasirinkti tinkamiausią ir patogiausią būdą.

Estetinis plombavimas vyksta tam tikrais etapais: vieno vizito metu gali būti užplombuojami 3-5, kartais ir daugiau – 4-6 dantys. Ant dantų paviršiaus dedami kelis specialios medžiagos sluoksniai, kol išgaunamas norimas efektas. Tvarkingai užplombuoti dantukai tarnaus ilgai, o jų išvaizda bus nepriekaištinga.

Prieš estetinį plombavimą, kaip ir prieš daugelį kitų procedūrų, rekomenduojama atlikti dantų higienos bei, esant poreikiui, dantų balinimo procedūras. Jų metu pašalinamos apnašos, dantų akmenys bei grąžinama natūrali balta dantų spalva, kurią prarandame vartodami tam tikrą dažantį maistą, gėrimus, vaistus, rūkydami ir kt.

179
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *