Energinis naudingumas: klausimai ir atsakymai

Gana dažnai iškyla klausių apie energetinio naudingumo sertifikavimą: kam jis reikalingas? Kiek tai užtrunka? Ir, galų gale, kiek tai kainuoja? Į šiuos dažniausiai užduodamus klausimus pabandysime kuo išsamiau atsakyti ir paaiškinti, kam tai reikalinga. Taigi, kas yra energinis naudingumas?

energinis naudingumasTai parodo, kiek šilumos energijos sunaudojama, norint apšildyti tam tikrą pastatą. Koks yra energetinis naudingumas, paprastai žymima klasėmis – nuo A iki G. A arba B klasės energetinis naudingumas yra pats didžiausias, tai yra, norint apšildyti patalpas, sunaudojamas tin mažas energijos kiekis, o jei energetinis naudingumas yra G klasės, jis yra pats mažiausias. Butuose paprastai būna būtent G klasės energinisnaudingumas, tačiau, jei butas modernizuotas, gali būti atliekami skaičiavimai, ir tai padės nustatyti, ar energetinis naudingumas yra aukštesnės klasės.

Kam reikalingas energinio naudingumo sertifikatas? Visų pirma, norint parduoti būstą, dabar tai yra privaloma. Vis dėlto, pardavėjui šis sertifikavimas gali būti ir naudingas – jei bus nustatytas didelis energetinis naudingumas, būstą bus galima parduoti brangiau, nes bene kiekvienam potencialiam pirkėjui rūpi, kad būstas būtų įsigytas ne tik palankiausia kaina, bet ir būtų pakankamai ekonomiškas. Jei sertifikatas parodo, kad būstoenerginis naudingumas yra aukštos klasės, tikėtina, kad pirkėjas sutiks mokėti didesnę kainą.

Ką daryti, jei nustatytas žemas energetinis naudingumas? Paprastai po to, kai atliekami skaičiavimai, pateikiami siūlymai, kaip padidinti energetinį naudingumą.

Kiek kainuoja sertifikavimas? Buto sertifikavimas paprastai kainuoja pigiau nei namo, tačiau kaina visada priklauso nuo paties pastato kvadratūros bei sudėtingumo. Jei pastatas gana didelis, kvadrato skaičiavimai paprastai kainuoja pigiau.

Kiek laiko galioja sertifikatas? Paprastai sertifikatas galioja ne ilgiau nei 10 metų. Per šį laiko tarpą energetinis naudingumas gali ženkliai pakisti, todėl būtina kas tiek laiko skaičiavimus atlikti iš naujo. tai itin aktualu tiems, kurie būstą nuomoja.

Kokia sertifikavimo nauda? Jei nustatyta aukšta energinio naudingumo klasė, būstą galima parduoti kur kas brangiau, taigi, tai naudinga pačiam nekilnojamojo turto savininkui.

Kiek laiko užtrunka skaičiavimai? Tai taip pat priklausys nuo pastato sudėtingumo – tai gali užtrukti kelias valandas arba visą dieną.

Taigi, sertifikatas ne tik būtinas, bet gali būti ir naudingas, taigi, įsitikinkite, koks jūsų būsto energetinis naudingumas, ir tai gali padėti parduoti būstą brangiau.

242
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *