Ekologiško biuro principai

Į verslą ateinant naujiems vėjams, populiaru yra naujų komercinės paskirties patalpų nuoma Kaune, kadangi šis miestas laikomas itin perspektyviu verslo atžvilgiu. Taip pat reikšminga ir ekologiškumas – tai dar viena tendencija, kuri iš tiesų yra ne tik mados reikalas, bet ir reali nauda pasauliui. Ką gali padaryti verslas, vien tik ugdydamas savo darbo biure politiką, kad ne dėl reklamos, o iš tiesų būtų vykdoma ekologiškesnė veikla?

Šiukšlių rūšiavimas

Komercija VilniujeŠiukšlių rūšiavimas Lietuvoje vis dar labai dažnai yra ta iniciatyva, kurios imamasi tik tada, kai priverčia aplinkybės – kad nebūtų gaunama baudos. Ne kas kitas, o būtent verslas turėtų žengti pirmą žingsnį ir parodyti tą pavyzdį, kaip reikia elgtis net tada, kai tai neprivaloma. Biure turėtų stovėti patogios naudojimui šiukšliadėžės rūšiavimui, o šalia biuro pastatų – turi būti rūšiavimui skirti konteineriai. Tam, kad darbuotojai suvoktų rūšiavimo naudą, verta apie tai juos ir edukuoti, o ne tik grasinti baudomis, kas lauks, jeigu nerūšiuos.

Antrinis panaudojimas kiekviename žingsnyje

Verta ne tik rūšiuoti, bet ir vengti vienkartinių produktų, rinktis daugkartinį panaudojimą. Ar tai būtų iš perdirbto popieriaus užsakomi gaminiai, ar tiesiog vienkartinių indų atsisakymas per visas biuro šventes. Būdų, kaip rinktis daugkartinį naudojimą užuot vienkartinio yra daug. Ilgalaikiai apšvietimo sprendimai, taupiosios lemputės irgi vienas iš pavyzdžių.

Užsakymai be plastikinių ir kitokių pakuočių

Vertėtų ne tik rūšiuoti atliekas, bet ir stengtis jų pagaminti kuo mažiau. Zero waste judėjimas visame pasaulyje skatina atsisakyti pakuočių ir kitų atliekomis virstančių dalykų. Vertėtų užuot užsakinėjus dalykus per kurjerius, kurie sunaudoja be galo daug pakavimo medžiagų, patiems važiuoti pirkti, kada tai įmanoma, visą biuro kanceliariją, maistą ir kita. Tuomet galėsite naudoti savo pakuotes, kelintą kartą panaudojant tą patį.

Senų atnaujintų baldų panaudojimas – ypatinga interjero detalė biurui

Senų baldų atnaujinimas ir pritaikymas naujiems poreikiams – tai ne tik ekologiškumas, bet ir išskirtinis dizainas. Baldų atnaujinimas žengia vis sparčiau į priekį ir skatina ne vėl pirkti naujus, o išmokti naudoti senus. Tam galite pasitelkti ir profesionalius restauruotojus, ir kitus specialistus, ir net interjero dizainerius.Taupus vandens naudojimo režimas, pvz., naudojant indaplovę, o ne kaskart plaunant po lėkštę ar puodelį didžiulėje srovėje – dar vienas būdas sutaupyti ir ekologiškiau naudoti išteklius. Dideli langai – daugiau natūralios šviesos – būdas sutaupyti apšvietimui ir elektros energijai.

498
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *