Dujiniai katilai namuose

Šiuolaikiniai dujiniai katilai yra vienas iš populiariausių pasirinkimų. Norintys komforto ir ekonomiškumo renkasi juos. Žinoma, šildyti namus kietu kuru yra pigiau, tačiau dujinis šildymas nereikalauja pastangų. Lietuvoje šildymo sezonas trunka ne taip jau ir trumpai, dujiniai katilai namuose padeda komfortiškai palaikyti jų šilumą tiek, kiek tik reikia.

dujiniai katilaiNe tik namų šildymui toks katilas tinkamas. Vandeniui pašildyti, kuris bus naudojamas buityje, jis taip pat puikiai tinka. Be to, ten kur nėra kitokio šildymo būdo, tai renkantis tarp elektros ir dujų vandens šildymo ekonomiškiau naudoti dujas. Taigi, Jūs dar ir sutaupote. Tam, kad būtų paprasčiau suvokti, kaip veikia toks dujinis katilas galima viską trumpai ir aiškiai paaiškinti. Kuomet degiklyje dega dujos, tuomet per šilumokaitį teka šildomas vanduo. Norite dar daugiau sutaupyti? Rinkitės kondensacinį katilą. Sakoma, kad naudojantis tokiais, galima sutaupyti iki 30 % dujų. Kokį pasirinkti priklauso ne tik nuo finansinių galimybių, bet ir reikiamų savybių.

Šiuo metu statomiems namams dažniausiai pasirenkamas dujinis šildymas, tad ir pirkti katilą reikia šiuolaikišką. Labai svarbu tinkamai parinkti jo galingumą, nes per mažas gali nesušildyti pakankami patalpų ir vandens, o per galingas bus neracionalus pirkinys. Dujinio katilo galingumą reikėtų, kad apskaičiuotų specialistai. Nebent Jūs pats galėsite įvertinti namo šilumos savybes, kurios priklauso nuo to, kaip gerai jis apšiltintas ir kaip gerai sulaiko šilumą. Tai žinant reikia skaičiuoti pagal esamą namo plotą. Pavyzdžiui, kartais specialistai pataria skaičiuoti įprastai 10 kvadratinių metrų erdvei, kurios aukštis 2,5 metrai – 1 kW. Nepamirškite, kad reikia papildomai pridėti ir kitiems poreikiams reikalingą galingumą, tarkim, karšto vandens paruošimui keturių asmenų šeimai. Žinant galingumą, reikia rinktis ar pastatomas, ar pakabinamas katilas bus tinkamas. Tai priklauso ne tik nuo estetinio suvokimo, bet ir nuo patalpos dydžio, kurioje jis stovės. Būtinai pasirūpinkite ir tuo, kad dujinį katilą statytų patyrę specialistai. Nepatikėkite šio darbo neaišku kokiam žmogui, kuris skelbimuose skelbiasi, kad montuoja katilus. Tai Jūsų ir Jūsų namų saugumas.

Visi šiuolaikiški dujiniai katilai padeda ne tik taupyti išlaidas šildymui, bet ir neteršia aplinkos taip, kaip šildantis kietu kuru. Taigi, rūpindamiesi savo sąskaitomis už šildymą, rūpinatės ir aplinka. Visi dujiniai katilai namuose suteikia komforto. Juk taip malonu būti šiltuose namuose ir neturėti rūpesčių dėl to, kaip kūrenti katilą.

270
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *