Šiuolaikinės odontologų inovacijos: dantų balinimas ir estetinis plombavimas

Šiuolaikinė visuomenė vis daugiau kalba apie dantų priežiūrą ir higieną. Mažučiai vaikai jau nuo pat mažumės mokomi prižiūrėti dantukus – tokiu būdu siekiama, kad vaikai įgytų įgūdžius ir kad dantų valymas jiems taptų kasdieniu ryto ir vakaro ritualu. Tėveliai kartais sako, kad peninių dantų prižiūrėti nebūtina, nes jie iškris, o jų vietoje išaugs nauji. Tačiau toks požiūris yra klaidingas, nes, netinkamai prižiūrint pieninius dantukus, jie gali imti stipriai gesti, tad vaikui ims juos skaudėti. Antra, netaisyklinga pieninių dantų priežiūra gali daryti neigiamą įtaką ir nuolatiniams dantims. Taigi vaikučių burnos higiena reikia rūpintis nuolat ir nuo pat pirmųjų metukų.

dantų-balinimasJau suaugę žmonės į dantis ir jų priežiūrą žiūri kiek kitaip: jiems dažnai nebeužtenka vien tik sveikų dantų. Ieškoma būdų, kaip turėti baltą šypseną. Šiuo atveju gali padėti dantų balinimas. Balta, graži šypsena suteikia daugiau apsitikėjimo savimi, palengvina bendravimą. Be to, dirbant tam tikrose srityse, pavyzdžiui, televizijoje, renginių organizavime, esant viešajam asmeniui, dantų balinimas yra norma ir taisyklė, kurios kone būtina laikytis. Balta šypsena dažnam žmogui asocijuojasi su amerikietiška kultūra, tačiau akivaizdu, kad baltų dantų mada persmelkė ir mūsų visuomenę. Tai – tik teigiamas reiškinys, nes rodo, kad žmonės daugiau dėmesio skiria savo išvaizdai.

Nereikėtų manyti, kad dantų baltumą lemia tik tinkama burnos higiena. Dantys ima gelsti vartojant dažančiųjų medžiagų turintį maistą ir gėrimus, pavyzdžiui, raudonąjį vyną, kavą, tam tikrų rūšių arbatą, mėlynes ir taip toliau. Antra, dantų spalvai įtakos turi antibiotikų vartojimas, rūkymas, amžius. Bėgant metams, dantys savaime ima gelsti arba pilkėti, nes plonėja emalis ir geriau matomos tampa vidinės danties struktūros, kurių spalva anaiptol nėra balta. Taigi dantų balinimas gali būti tinkama procedūra bet kokio amžiaus pacientams.

Trumpai apie estetinį plombavimą

Tiesa, kai kuriais atvejais balinimas negali dovanoti gražios šypsenos, taigi yra dar viena išeitis – tai estetinis plombavimas. Jo metu atkuriama nutrupėjusio arba nulūžusio, kitais būdais atrodančio neestetiškai danties struktūra. Naudojant specialius audinius, ant danties dedami medžiagų sluoksniai, padedantys atkurti natūraliai atrodantį dantį. Beje, jei estetinis plombavimas atliekamas tinkamai, plombuotosios vietos visiškai nesimato, ji susilieja su plombuojamu dantimi ir idealiai atitinka visų kitų dantų spalvą. Nors šios rūšies plombavimas yra šiek tiek brangesnis už įprastąjį plombavimą, procedūra yra visiškai neskausminga ir trunka panašiai kiek ir kitos odontologinės procedūros.

73
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *