Bėgimo takeliai ir jų pasirinkimas namams

Sporto klubas yra ta vieta, kurioje norima palaikyti fizinį stovį, tačiau ne visuomet turime laiko lankytis sporto salėje, o ir mėnesinės įmokos nėra pačios mažiausios. Taigi kodėl neįsigijus treniruoklių tinkančių namams ir taip sutaupyti laiko bei pinigų. Bėgimo takeliai yra puikus pasirinkimas mėgstantiems bėgioti ištisus metus, juos pakankamai patogu naudoti bei lengva įsigyti. Bėgimo takeliai treniruoja jūsų kojas, gerina ištvermę, degina kalorijas ir turi daugybę kitų privalumų. Taigi ką reikia žinoti apie bėgimo takelį, kuris yra tinkamas namams?

Bėgimo takelio kaina

begimo takeliaiKokybiški bėgimo takeliai paprastai kainuoja gana nemažai, todėl įvertinkite sumą, kurią planuojate skirti, funkcijas, kurias norite gauti, variklio tipą, kuris atitiktų jūsų poreikius bei vietą, kurioje statysite bėgimo takelį. Labai svarbu už sumokėtus pinigus gauti kainą atitinkančią kokybę, tačiau nesitikėkite už 1000 litų įsigyti kokybišką ir patikimą bėgimo takelį. Vidutiniškai gana padorus variantas kainuos 2 – 3 tūkstančius litų. Žinoma viskas priklausys nuo papildomų funkcijų bei programų.

Variklis

Bėgimo takeliai susideda iš kelių elementų, iš kurių pats svarbiausias yra variklis. Dažniausiai bėgimo takeliai turi du variklius. Pagrindinis variklis suka diržą, kitas reguliuoja pakilimo bei šlaito aukštį. Rekomenduojama, kad variklio galingumas būtų apie 1,5 AG, tačiau reikėtų atsiminti, kad daugiau galios ne visada yra geriau.

Papildomos funkcijos

Be variklio yra daugybė kitų dalykų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį renkantis. Kiekviena funkcija turi būti įvertinta ir išanalizuota. Dauguma žmonių bėgimo takelius naudoja bėgiojimui, kai kurie mėgsta eiti, tačiau pagrindinė priežastis, dėl kurios yra perkami bėgimo takeliai yra tai, kad bėgioti namuose yra kur kas patogiau, kadangi nesate priklausomas nuo metų ar oro sąlygų ir galima sutaupyti brangų laiką. Rekomenduojamas bėgimo dalies ilgis turėtų būti bent 120 cm, plotis mažiausiai 40 cm. Jeigu planuojate daug bėgioti, įsitikinkite, kad maksimalus greitis siekia 15- 16 km/h. Bėgimo takelio pakėlimo kampas turėtų būti ne mažesnis kaip 10 %.

Valdymo panelė leidžia kontroliuoti treniruotę ir stebėti duomenis. Dažniausiai bėgimo takeliai turi vidines treniruočių programas ir leidžia pasirinkti programas pradedantiesiems ar pažengusiems. Svarbu, kad valdymas būtų paprastas ir lengvai pasiekiamas, kadangi bėgimo metu neturėsite daug laiko nustatymų keitimui.

Takelio pasirinkimas

Yra daugybė takelių skirtų skirtingų tipų asmenims, vieni jų yra gana paprasti, turi tiktai pagrindines funkcijas, kiti gali būti pilni įvairiausių funkcijų ir programų, skirtingų galių bei greičių, todėl prieš perkant rekomenduojame sau atsakyti į šiuos klausimus:

  • Ar bėgiosite ar eisite? Ėjimui skirti takeliai bus pigesni.
  • Ar reikalingas širdies ritmo matuoklis? Rekomenduojama, kad būtų.
  • Ar reikalingos treniruočių programos? Priklauso kiekvienam asmeniškai.
  • Ar reikalingas surenkamas bėgimo takelis ar stacionarus? Surenkamas patogus tuomet, jeigu neturite daug vietos, tačiau tokio tipo takeliai kainuos daugiau.
  • Ar lengva prižiūrėti?

Atsakę sau į šiuos klausimus rinkitės bėgimo takelį pagal savo reikalavimus. Arba, jeigu analizuoti atskirų funkcijų neturite laiko, galite paklausti pardavėjo tiesiogiai nuvykus į prekybos centrą arba perkant internetu, kur sutaupysite dar daugiau laiko.

274
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *