Apie sraigtinius kompresorius

Šiais laikais kompresorių įvairovė leidžia išsirinkti tokį, kuris geriausiai atitiktų poreikius. Gali būti ir oro kompresoriai, ir sraigtiniai kompresoriai, ir maži, ir dideli, naudojami buityje ir pramonėje. Didžiausia kompresorių įvairovė paprastai yra specializuotose parduotuvėse. Kalbamės su vienu kompresorių meistru, kuris gali paaiškinti keletą skirtumų tarp kompresorių.

Kas yra sraigtiniai kompresoriai?

Apskritai yra trys rūšys sraigtinių kompresorių: su diržine, su tiesiogine ir su žemo slėgio betepalinis kompresorius. Šie kompresoriai reikalingi suspausti orui su sraigto pagalba. Sraigtui besisukant yra suspaudžiamas oras. Tokie kompresoriai paprastai naudojami pramonėje, gali būti ir smulkesniems reikalams.

Kokiuose kasdieniuose buities prietaisuose yra kompresorių?

KompresoriaiNesutikčiau, kad galima rasti tikrų didelių kompresorių buities prietaisuose, paprastai nebent tik pas dantų gydytoją gali rasti. Jis ten (kompresorius) suspaustu oru suka varikliukus, kurie užkuria mūsų visų mylimą grąžtą. Taigi, kai jums gręžia dantį, kažkur veikia kompresorius. Kai sraigtinis kompresorius suspaudžia orą, tai kitame gale oras, einantis per žarneles, suka tą sraigtą ir taip ima suktis grąžtai dantims.

O apskritai kur dažniausiai naudojama kompresorių įvairovė?

Dažnai jie naudojami statybų griovimo metu. Suslėgtas oras, taip pat tam tikri parfiratoriai, kurie nuo suspausto oro sudaro stiprią jėgą. Ji panaudojama griaunant pastatus. Yra specialūs ekskavatoriai griovimui. Juose įmontuoti kompresoriai. Nueikite į Žalgirio stadioną, pamatysite tokių.

Taip pat dažnai naudojami kompresoriai automobilių auto servisuose. Ten šie prietaisai naudojami tada kai oru pripildomos pagalvės, kuriomis pakeliami automobiliai arba tam tikras šonas ar kampas automobilio. Tai tarsi tokie automatiniai domkratai. Taip pat yra grąžtai, suktukai, kurie veikia oro slėgiu. Su jais atsukami ratai. Tiksliau, naudojami suktukai, ne grąžtai. Kadangi rankiniu būdu sukant varžtą galima ir nulaužti jį. O su kompresoriumi yra sukamas varžtas tarsi kalimo principu, vienodais dažniais, ir darbą pavyksta atlikti tvarkingiau.

Taip pat kompresoriais galima pumpuoti vandenį. Tačiau tokie jau vadinami hidroforais. Tai nors jų veikimo principas panašus, bet jie jau yra skirti vandeniui ir tam pritaikyti. Kompresorius skirtas orui, ir tą galima suprasti ir iš jo pavadinimo. Pavyzdžiui, pripučiant padangą arba net valtį gali pasitarnauti kompresorius. Nors valtyje nereikia tokio didelio slėgio kaip padangoje, todėl pūsti reikėtų labai atsargiai, nes valtis slėgio neatlaikys, susprogs. Iš esmės, kompresorius yra reikalingas ne oro kiekiui, o slėgiui sukurti – itin stipriai oro srovei.

422
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *